Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Wysyłka dokumentów kurierem - na co warto zwrócić uwagę

27-01-2022, 08:21

Usługi kurierskie coraz bardziej wykraczają poza standardowe typowych paczek. Kurierzy podejmują zarówno duże zlecenia - takie jak palety w hurtowni - jak i niewielkie przesyłki w postaci kopert. Szybkość doręczenia jaka jest charakterystyczna dla działalności kurierów świetnie sprawdza się w przypadku, gdy trzeba błyskawicznie przekazać komplet dokumentów do kontrahenta. Na co zwrócić uwagę planując wysyłkę koperty kurierem?

 Kluczową kwestią jest tutaj prawidłowe zapakowanie wszystkich dokumentów i ogólne przygotowanie koperty przekazywanej kurierowi. Należy pamiętać, że proces ten będzie różnił się nieco od standardowej obsługi pocztowej.

Tam koperty oddawane są przy okienku pocztowym i praktycznie przez cały proces ich sortowania oraz transportu są właściwie zabezpieczone i chronione. Listy wysyłane kurierem muszą być lepiej dostosowane np. do warunków atmosferycznych, ponieważ kurier odbierający paczkę może sporo podróżować. To narazić może zawartość na kontakt z wilgocią. Stąd tak istotne jest, aby dokumenty w przesyłce kurierskiej znajdowały się w specjalnej wzmocnionej kopercie, a nie typowej cienkiej i papierowej. Planując wysyłkę ważnej dokumentacji, zamów kuriera do domu lub biura mając już właściwe opakowanie.

Wysyłka dokumentów kurierem – na co warto zwrócić uwagę

 Skąd wziąć kopertę do dokumentów dla kuriera? Nie powinno być problemów z zakupieniem odpowiednich formatów przez internet. Przy dłuższej współpracy z firmą kurierską można liczyć również na to, że jej przedstawiciel zapewni odpowiednie produkty.

 Dbałość o zabezpieczenie formalne

 Przesyłki kurierem w formie listów muszą być chronione nie tylko pod względem fizycznym, ale też administracyjnym. Jeśli zawierają one ważne informacje - lub są po prostu cenne dla wysyłającego - dobrym pomysłem będzie wykupienie specjalnego ubezpieczenia. Jednocześnie należy pamiętać, że regulaminy firm kurierskich zdecydowanie ograniczają, a wręcz zabraniają przekazywania w ten sposób papierów wartościowych, obligacji i wszelkich innych dokumentów, które mogłyby narazić kuriera na niebezpieczeństwo.

Należy pamiętać, że dość precyzyjnie określone są zakresy odpowiedzialności za zawartość przesyłki. Jak kształtuje się ta kwestia w kontekście potencjalnych nieprawidłowości w zakresie dostarczania paczki? Zleceniodawca ma pełne prawo do tego, by dochodzić roszczeń od firmy kurierskiej. Oczywiście dzieje się tak tylko w przypadku, gdy wewnątrz znajdowały się materiały dopuszczone przez prawo do wysyłki kurierskiej. Jeśli się tak nie stało, racja będzie po stronie firmy.

Ile kosztuje wysłanie dokumentów kurierem?

 Jeśli wysyłka dokumentów kurierem odbywa się cyklicznie i obejmuje duży wolumen materiałów, z pewnością warto zadbać o atrakcyjną cenę tego rodzaju usługi. Wbrew temu co mogłoby się wydawać, koszt wysyłki dokumentów kurierem nie jest wcale dużo niższy niż w przypadku standardowych paczek.

Przedstawiciel firmy kurierskiej musi zaangażować się w proces logistyczny dostawy niezależnie od tego, czy jest to koperta czy 5-kilogramowa przesyłka. W efekcie wysyłka np. kilkudziesięciu zleceń z dokumentami kurierem może okazać się dla firmy zaskakująco sporym kosztem w porównaniu do założeń. Stąd tak ważne jest szybkie porównanie cen usług kurierskich. Umożliwia to platforma KurJerzy.pl, czyli serwis analizujący bieżące ceny poszczególnych marek na rynku. Zapewnia również łatwe i intuicyjne zamówienie przedstawiciela firmy kurierskiej to domu, mieszkania lub biura

Ostatnie artykuły:
Tematy pokrewne:  

tag przesyłki kurierskietag nolstag AWPtag Amin12
porównywarka ubezpieczeń OC
« Maj 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031