Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

W zależności od tego czy wyjeżdża się do Kanady w celach biznesowych, turystycznych czy w celu podjęcia pracy niezbędne jest uzyskanie innych rodzajów wiz. Jeśli chce się podjąć pracę na terenie Kanady trzeba spełnić dodatkowe formalności, które pozwalają uzyskać wizę pracowniczą. Natomiast przy wyjeździe, gdzie pobyt nie będzie przekraczał pół roku można starać się o wizę elektroniczną.

Co zapewnia wiza elektroniczna?

Jeśli do Kanady chce się podróżować za pośrednictwem samolotu, niezbędne jest uzyskanie elektronicznej wizy. Taką wizę można uzyskać wykorzystując system eTA Canada. Elektroniczny system pozwala wygodniej uzyskać pozwolenie na podróż bez konieczności udania się do ambasady. Cała procedura starania się o elektroniczne pozwolenia na wjazd do Kanady realizowana jest za pośrednictwem Internetu. Na specjalnie stworzonej stronie można wygodnie wypełnić wniosek. Do wypełnienia wniosku niezbędne jest posiadanie: - dokumentu tożsamości w postaci dowodu tożsamości lub paszportu, - adresu e-mail, - karty kredytowej, która pozwala uiścić opłatę. Za uzyskanie pozwolenia na wjazd do Kanady niezbędne jest zapłacenie siedmiu dolarów kanadyjskich. Natomiast uzyskanie takiego pozwolenia pozwala na korzystanie z niego przez pięć lat.

Wymagania przy wjeździe

Ważne jest sprawdzenie, jakie są wymagania wizowe przed wyjazdem do Kanady w konkretnym celu. Trzeba brać pod uwagę, że brak posiadania takiego pozwolenia nie pozwala nawet wejść do samolotu, który podróżuje do Kanady. Pozwolenie elektroniczne, które uzyska się za pośrednictwem elektronicznego systemu jest przypisane do paszportu. W ten sposób można swobodnie przejść procedurę na lotnisku. Pozwolenie elektroniczne na wjazd do Kanady trzeba również uzyskać w przypadku podróży tranzytowej. W tym względzie obywatele krajów UE mogą starać się o aplikowanie o pozwolenie w ramach systemu eTA. Przy podróżowaniu do Kanady trzeba będzie posiadać paszport, który trzeba okazać przy wjeździe. Natomiast taka wiza do Kanady nie jest potrzebna przy ruchu bezwizowym, gdy podróżuje się za pośrednictwem drogi morskiej czy lądowej.

kanada lotnisko

Rozpatrywanie wniosku

Możliwość skorzystania z elektronicznego systemu w celu uzyskania pozwolenia na wjazd do Kanady to znacznie bardziej wygodne rozwiązanie w stosunku do korzystania z usług ambasady. Do ambasady trzeba udać się osobiście, co oczywiście wymaga czasu. Natomiast z systemu elektronicznego można skorzystać w dowolnym miejscu, gdzie jest dostęp do Internetu. Wystarczy wejść na stronę:https://etacanadaonline.com/pl/ i wypełnić prosty formularz a następnie dokonać opłaty. Cała procedura uzyskania pozwolenia na wjazd do Kanady odbywa się drogą elektroniczną. Za pośrednictwem Internetu, czyli na adres e-mail, dostarczane jest potwierdzenie złożenia wniosku. Dodatkowo w ten sposób dostarczane są informacje, że wniosek został rozpatrzony pozytywnie lub negatywnie. Czas rozpatrywania wniosku najczęściej wynosi trzy doby, ale znacznie lepiej jest starać się o uzyskanie pozwolenia na wjazd do Kanady z pewnym wyprzedzeniem. Wówczas można mieć większą pewność, że uzyska się elektroniczną wizę na czas.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:







fot. Freepik



fot. Freepik



fot. Freepik



Tematy pokrewne:  

tag wizatag nolstag Kanada