Użytkownicy Windows XP SP1 na lodzie

12-10-2006, 10:20

Osoby oraz firmy korzystające z systemu Windows XP z zainstalowanym pierwszym pakietem poprawek - SP1 i SP1a, od wtorku, 10 października 2006 r. nie mogą już oczekiwać do Microsoftu żadnego wsparcia technicznego, chyba że zainstalują Service Pack 2.

Ruch ten był już wcześniej zapowiadany przez Microsoft i wynika z polityki giganta dotyczącej okresu wspierania starszych wersji wyprodukowanego przez nią oprogramowania.

Pełne wersje produktów Microsoftu mają tzw. "gwarancję" przez pięć lat od momentu wypuszczenia na rynek. Natomiast dodatki i poprawki, jak Service Pack, gwarantują wsparcie dla wybranego produktu tylko przez 12 lub 24 miesiące od czasu wypuszczenia kolejnej wersji zestawu naprawczego.

Ostatnie poprawki, które odnoszą się do XP SP1 znalazły się jeszcze we wtorkowych biuletynach bezpieczeństwa. Od tej pory, by skorzystać z uaktualnień systemu Windows XP, jego użytkownicy będą musieli wcześniej zainstalować Service Pack 2, dostępny na stronach producenta.

Co ciekawe, w pakiecie najnowszych biuletynów znajduje się - oznaczona symbolem MS06-061 i opisana jako "ważna" - poprawka przeznaczona do systemu Windows Vista RC1. Przypomnijmy, że system ten jeszcze nie trafił na półki sklepowe, zatem nawet nie przeszedł "chrztu bojowego", a już został okrzyknięty przez marketerów giganta najbezpieczniejszym systemem Microsoftu.

Kilka miesięcy wcześniej wsparcie ze strony producenta utracili użytkownicy systemów Windows 98 i Me.

Źródło: Microsoft, ZDNet
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy