Torrenty udostępniane jako... obrazki

15-07-2009, 07:33

Publikowanie plików torrent w sieci nie jest tak łatwe, jak publikowanie obrazów. Problem ten może rozwiązać serwis, który umożliwia konwertowanie torrentów na obrazki w formacie PNG. Takie obrazki można wkleić niemal wszędzie – na serwis społecznościowy, forum itd.

Korzystanie z serwisu Hid.im jest proste. Na głównej stronie znajdziemy formularz do przesłania pliku torrent, który zostanie zamieniony na obrazek. Plik ten nie może ważyć więcej niż 250 KB.

Początkowo zamienianie torrentów na obrazki może się wydawać bezsensowne. Autor Hid.im Michael Nutt wyjaśnił serwisowi TorrentFreak, że dzięki projektowi użytkownik nie potrzebuje  stron indeksujących torrenty, aby móc takie pliki publikować. Bardzo wiele stron, takich jak serwisy społecznościowe i fora, umożliwia zamieszczanie obrazków.

Dekodowanie obrazkowych torrentów jest równie łatwe, jak ich tworzenie. Można w tym celu wykorzystać rozszerzenie do Firefoksa, dzięki któremu po kliknięciu prawym przyciskiem na obrazek dostępna będzie opcja "Save Torrent As...". Jest też możliwe dekodowanie plików za pomocą skryptozakładki.

Obrazkowe torrenty oraz ich dekodowanie w Fx
fot. - Obrazkowe torrenty oraz ich dekodowanie w Fx

TorrentFreak zauważa, że wcześniej powstawały podobne narzędzia. Zaletą Hid.im jest jednak to, że użytkownik nie musi instalować na swoim komputerze żadnego oprogramowania, aby tworzyć obrazkowe torrenty.

Hid.im jest projektem open source udostępnianym na Licencji MIT. Michael Nutt zachęca do nadsyłania informacji o błędach oraz do tworzenia wersji w innych językach. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie projektu.


Źródło: TorrentFreak
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy