Uśmiech prezesa w mediach społecznościowych

29-07-2019, 22:21

Coraz więcej prezesów przeróżnych firm jest aktywnych w mediach społecznościowych. Nie każdy z nich potrafi się w nich jednak odnaleźć. Przeczytaj, jakie treści powinien publikować prezes na swoich profilach i co może dać organizacji jego obecność w social mediach.

Informacje umieszczane przez prezesa w mediach społecznościowych mogą być interesujące dla wielu osób. Mowa m.in. o partnerach biznesowych, pracownikach firmy, kandydatach do pracy, jak również – oczywiście – klientach. Co ważne, szef, który zdecyduje się na aktywność w social mediach, musi starać się być jak najbardziej autentyczny i naturalny. Zwiększa to jego wiarygodność, a co za tym idzie – wiarygodność organizacji. 

Firma okiem prezesa

Treści publikowane przez prezesa na jego profilach społecznościowych powinny rzecz jasna – przynajmniej w pewnym stopniu – dotyczyć jego samego i firmy, którą kieruje. Warto informować obserwujących, co się w niej dzieje, jakie są jej plany na przyszłość etc. Jak to robić? To już decyzja samego szefa. Możliwości są różne. Trzeba tylko wiedzieć, co się ma do przekazania i komu chce się to przekazać.

Prywatnie

Pojawia się też pytanie, co z życiem prywatnym: czy o nim także informować w mediach społecznościowych? Angelika Chimkowska, strateg social sellingu, twierdzi, że to zależy głównie od prezesa, od tego, jak on się z tym czuje, i świadomości, jakie ryzyko podejmuje, pokazując swoje życie prywatne. Nie jest tak, że jeżeli nie będę pokazywał życia prywatnego, to będę nudny i nikt nie będzie chciał mnie oglądać. 

Źródło: infoWire.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy