Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Urządzania ubieralne będą coraz częstszym celem cyberataków według WISeKey oraz Kaspersky Lab

18-01-2016, 18:50

WISeKey oraz Kaspersky Lab poinformowały, że opracowują technologię, która ma głęboko zintegrować uwierzytelnianie i szyfrowanie danych w nowych urządzeniach ubieralnych, umożliwiając im bezpieczne połączenie, komunikację oraz wymianę danych finansowych.

Według WISeKey i Kaspersky Lab smartwatche, urządzenia monitorujące sprawność fizyczną oraz opaski do płatności zbliżeniowych będą coraz częstszym celem cyberataków. Zgodnie z prognozami urządzenia te będą wykorzystywane w jednej na pięć mobilnych transakcji płatniczych do 2020 r., co przekłada się na kwotę 500 miliardów dolarów rocznie.

Przewiduje się, że interakcja między urządzeniami z kategorii Internetu Rzeczy przeobrazi krajobraz biznesowy i kliencki. Szacuje się, że sam rynek urządzeń galanterii elektronicznej z dostępem do internetu wzrośnie o 35% w skali roku. Niestety, wiele urządzeń połączonych z internetem nie oferuje odpowiednich zabezpieczeń dla przesyłanych danych, co stanie się jeszcze poważniejszym problemem, ponieważ coraz więcej z nich jest wykorzystywanych do dokonywania płatności.

Producenci luksusowych zegarków, tacy jak Bulgari, integrują już opatentowane oprogramowanie bezpieczeństwa firmy WISeKey – WIS.WATCH – ze swoimi zegarkami połączonymi z internetem. Dzięki temu klient może bezpiecznie zidentyfikować i uwierzytelnić swój sprzęt, połączyć go z innymi urządzeniami, takimi jak smartfon, oraz uzyskiwać dostęp do aplikacji, danych osobistych oraz bezpiecznego przechowywania informacji w chmurze.

W ramach nowego partnerstwa rozwiązanie to będzie zawierało zestaw programistyczny Kaspersky Lab pozwalający na tworzenie bezpiecznych aplikacji mobilnych, zapewniając kolejną warstwę ochrony i tworząc warunki dla bezpiecznych płatności.

Wspólne rozwiązanie będzie oparte na technologiach „Cryptographic Root of Trust for IoT” oraz NFCTrusted firmy WISeKey. Rozwiązania te powinny zapewniać autentyczność, poufność oraz integralność transakcji online. Cryptographic Root of Trust został wdrożony na 2,6 mld komputerów, przeglądarek, urządzeń mobilnych, certyfikatów SSL oraz urządzeń z dostępem do internetu.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:





fot. Freepik




fot. Freepik



fot. DALL-E