UOKiK: Allegro może przejąć Agito

29-03-2012, 10:25

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez spółkę MIH Allegro kontroli nad spółką Agito, internetowym hipermarketem.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W grudniu ubiegłego roku pisaliśmy w Dzienniku Internautów o tym, że Grupa Allegro złożyła wniosek do UOKiK, aby kupić 90% udziałów sklepu internetowego Agito.pl. Grupa planuje wykorzystać swoje wieloletnie doświadczenie i rozszerzyć ofertę w obszarze handlu detalicznego online.

Holenderska spółka MIH Allegro należy do grupy kapitałowej Naspers, która zajmuje się m.in. handlem w internecie oraz wydawaniem książek i prasy. W Polsce Naspers działa za pośrednictwem Grupy Allegro, właściciela m.in. serwisu allegro.pl.

Warszawska spółka Agito zajmuje się handlem detalicznym w sieci za pośrednictwem witryny agito.pl. W wyniku koncentracji MIH Allegro zakupi 90% udziałów Agito od sprawującej nad nią kontrolę holenderskiej spółki Garma.

Czytaj też: Empik przejmuje Gandalfa i wchodzi na rynek podręczników

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.


Źródło: UOKiK


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.