Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Przed pandemią większość z nas nigdy nie doświadczyła pracy zdalnej. Wykonywała ją garstka osób, takich jak chociażby programiści czy osoby tworzące strony internetowe od podstaw. Dziś taką formę pracy musiało podjąć mnóstwo pracowników w praktycznie wszystkich branżach, gdzie tylko było to możliwe. Bez tego niemożliwe stałoby się utrzymanie zatrudnienia, a czasami nawet mogłoby dojść do upadku samego pracodawcy. Jednak by sprawnie pracować zdalnie, potrzebujemy do tego pewnych pomocy, głównie jeżeli chodzi o nowoczesne technologie.

Sposób wymiany informacji

Praca zdalna stała się możliwa dzięki szybkiej i natychmiastowej wymianie informacji między pracownikami, oraz nimi i siedzibą pracodawcy. Stało się to dzięki powszechnemu dostępowi do szybkiego Internetu, który praktycznie każdy posiada dziś w swoim domu. Jest to też pierwsza rzecz, która pomaga w efektywnym świadczeniu pracy z domu - szybkie i stabilne łącze. Dzięki niemu możliwe jest przesyłanie dużych i skomplikowanych plików, takich jak dokumenty projektowe, które mogą "ważyć" nawet kilka gigabajtów. Oprócz tego łatwo jest uczestniczyć między innymi w spotkaniach online, które zastąpiły tradycyjne, stacjonarne konferencje. Dzięki nim możliwe jest pokazywanie na forum publicznym swoich projektów, wysłuchiwanie komunikatów od szefostwa. Dużo informacji na ten temat można znaleźć na https://finanseweb.pl/.

Domowe stanowisko pracy

By praca z domu była efektywna, musimy stworzyć sobie do tego celu swoiste stanowisko. Warto zaadaptować biurko, przy którym zazwyczaj korzystamy z komputera stacjonarnego. Przede wszystkim musimy kupić kamerę internetową, jeżeli nie posiadamy jej wbudowanej np. w monitor. Niezmiernie ważne jest też posiadanie mikrofonu oraz sprawnych głośników lub słuchawek. Niezastąpiona okaże się drukarka oraz skaner - dopilnujmy by te urządzenia były zawsze sprawne. Niejednokrotnie pewne zmiany w projektach trudno wykonać na monitorze, wtedy drukujemy kilka stron, nanosimy poprawki ręcznie, skanujemy je i wysyłamy na firmowy serwer. Oczywiście nie obejdzie się też bez ekranu dobrej jakości i odpowiedniej wielkości. Przydatny może się też okazać rysik, którym można dokonywać bardziej dokładnych korekt np. na rysunkach technicznych, niż samą myszką.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:


fot. Freepik



fot. Freepik



fot. Freepik




Tematy pokrewne:  

tag praca zdalnatag nols