Accounting outsourcing od podstaw?

16-12-2020, 13:55

Accounting outsourcing, czyli oddelegowywanie zadań związanych z prowadzeniem księgowości w firmie, to nowoczesny i bardzo wygodny model biznesowy, po który sięga coraz większa liczba przedsiębiorców. Nie da się ukryć, że takie rozwiązanie ma wiele zalet i stanowi duże ułatwienie, zarówno w przypadku mniejszych, jak i większych przedsiębiorstw, które mogą w ten sposób zdjąć ze swoich barków ciężar załatwiania różnego rodzaju spraw formalnych związanych chociażby z ewidencjonowaniem przeprowadzanych transakcji. Accounting outsourcing sprawdza się właściwie w każdej branży, dlatego jest tak popularny i powszechnie stosowany na całym świecie.

Jakie usługi obejmuje oferta biur rachunkowych?

Różne biura rachunkowe oferują różny zakres tzw. accounting services, czyli usług księgowych. W większości przypadków firmy decydujące się na skorzystanie z outsourcingu księgowości zlecają biuru rachunkowemu kompleksową obsługę, a więc accounting services, obejmujące wszelkie zadania związane z rachunkowością, od wyliczania wynagrodzeń dla pracowników, podatków dochodowych i innych kosztów prowadzenia działalności gospodarczej po sporządzanie, organizację i archiwizację ksiąg rachunkowych, a nawet przygotowywanie deklaracji rozliczeniowych dla urzędu skarbowego. Ale są też takie firmy, który wolą powierzyć zewnętrznemu podwykonawcy tylko część obowiązków związanych z prowadzaniem księgowości – taka możliwość również istnieje. Dobór konkretnych usług księgowych w takim wypadku zależy oczywiście od indywidualnych potrzeb klienta.

biuro rachunkowe

Z usług jakiego biura rachunkowego warto skorzystać?

Decydując się na accounting outsourcing warto dobrze przemyśleć wybór biura rachunkowego. Musi to być firma, która cieszy się renomą i zaufaniem klientów, ma doświadczenie w branży i zatrudnia wyłącznie wysoko wyspecjalizowanych ekspertów w dziedzinie księgowości. Taką firmą jest na przykład BPiON. To profesjonalne, doświadczone i bardzo cenione w branży biuro rachunkowe świadczące usługi księgowe na najwyższym poziomie. BPiON powstało z myślą o przedsiębiorcach, którzy potrzebują wsparcia w prowadzeniu działalności gospodarczej w Polsce i za granicą, więc możesz się do niego zgłosić nawet jeśli siedziba Twojej firmy znajduje się poza granicami naszego kraju.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag nolstag biuro rachunkowe
To warto przeczytać


fot. Geraltfot. Geralt

  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: