Spotify ma milion płacących użytkowników

09-03-2011, 12:56

Usługa umożliwiająca nieograniczone odsłuchiwanie muzyki w sieci staje się bardzo poważnym biznesem. Niestety wciąż wielu internautów nie może z niej skorzystać.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Niedawno informowaliśmy w Dzienniku Internautów, że Spotify w niektórych państwach generuje ogromne sumy dla wytwórni muzycznych. Teraz twórcy chwalą się kolejnymi sukcesami.

>>Czytaj także: Google inwestuje w witrynę... ułatwiającą pozycjonowanie

Sonda
Spotify będzie dostępne w Polsce?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Warto przypomnieć, że usługa umożliwia nielimitowane odtwarzanie utworów po wykupieniu miesięcznego abonamentu. Można zdecydować się także na darmową wersję, która jednak obliguje do oglądania i wysłuchiwania reklam. Standardowy abonament wynosi 5 euro miesięcznie, natomiast dostępna jest także jego rozszerzona wersja (za 10 euro), która pozwala na odtwarzanie muzyki w telefonach, nawet tych nie posiadających dostępu do internetu.

Na blogu projektu założyciel Spotify chwali się milionem użytkowników, którzy płacą za subskrypcje muzyki. To ogromny zbiór klientów, jednak szacuje się, że około 10 razy tyle internautów wybiera mimo wszystko darmową wersję narzędzia.

Dla Spotify dużym ograniczeniem jest obecność wyłącznie w niektórych europejskich krajach. Obecnie działa między innymi w Wielkiej Brytanii, Francji, Szwecji oraz Norwegii. Ekspansja na rynek w Stanach Zjednoczonych wciąż odkładana jest na przyszłość ze względu na prowadzone negocjacje z koncernami fonograficznymi.

>>Czytaj także: Android najpopularniejszy na samrtfonach w USA


Źródło: Spotify


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.