Skype bada narzędzie do ujawniania adresów IP

01-05-2012, 14:35

Przedstawiciele Skype poinformowali we wtorek, że badają sprawę narzędzia, które umożliwia dotarcie w łatwy sposób do adresu IP dowolnego zalogowanego w usłudze użytkownika. O dodatku mówi się już co najmniej od kilku dni.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W serwisie Pastebin pojawiły się w ubiegłym tygodniu instrukcje umożliwiające sprawdzenie adresu IP dowolnego użytkownika zalogowanego w komunikatorze Skype. Warto zauważyć, że w tym przypadku nie było wymagane nawet dodawanie potencjalnej ofiary do znajomych.

Czytaj także: Maroko zablokowało u siebie usługi VoIP

Sprawdzenie adresu IP nie jest oczywiście równoznaczne z włamaniem do czyjegoś komputera, jednak zdecydowanie może ten proces ułatwić. W związku z obawami o prywatność swoich użytkowników zespół usługi Skype zapowiedział dokładne zbadanie sprawy.

- To trwający problem, z którym muszą się zmierzyć wszystkie korporacje wykorzystujące technologię peer-to-peer (P2P) - napisał przedstawiciel usługi Skype, należącej do Microsoftu. - Chcemy zaoferować użytkownikom bezpieczeństwo i ochronę, więc badamy sprawę, by im pomóc.

Już w październiku Skype przyznał, że adres IP zalogowanego użytkownika usługi może być ustalony bez jego wiedzy. Pomimo problemów aplikacja bije jednak rekordy popularności, a w lutym do narzędzia zalogowanych było w tym samym czasie nawet 34 miliony internautów.

Czytaj także: Skype odnotował rekord popularności


Źródło: Computerworld


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.