Skuteczne preparaty na roztocza - jakie wybrać?

20-05-2021, 14:26

Roztocza to jedne z najsilniejszych alergenów. Niestety znajdują się one właściwie w każdym domu i są niewidoczne gołym okiem. Dlatego też bardzo trudno z nim walczyć. W sklepach pojawia się jednak coraz więcej preparatów na roztocza. Czy są skuteczne?

Roztocza, a dokładniej mówiąc, roztocza kurzu domowego to mikroskopijne organizmy, które żyją w naszych domach. Najchętniej zamieszkują nasze łóżka, gdyż warunki w nich panujące sprzyjają ich rozwojowi. Te niewidoczne gołym okiem stworzenia z rodziny pajęczaków żywią się bowiem martwym naskórkiem — a najwięcej jest go właśnie w pościeli. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy, że niemal nieustannie mamy kontakt z roztoczami. Są one jednak bardzo silnym alergenem, a obcowanie z nimi może mieć bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie. Objawy łatwo zlekceważyć lub pomylić z innym schorzeniem. Czy istnieją sprawdzone sposoby na pozbycie się ich z mieszkania? Jakie środki na roztocza zapewnią nam największą skuteczność? 

Alergia na roztocza — jakie są objawy? 

Alergia potrafi utrudnić codzienne funkcjonowanie. Z pewnością osoby uczulone na roztocza kurzu domowego doskonale o tym wiedzą. Do najczęściej występujących objawów alergii na roztocza należą między innymi:

  • katar 
  • zaburzenia węchu
  • kichanie 
  • łzawienie lub zaczerwienienie oczów 
  • zmiany skórne, swędzenie skóry.

Symptomy bagatelizowanej alergii na roztocza mogą się też nasilać, doprowadzając tym samym do znacznie bardziej uporczywych konsekwencji zdrowotnych. W niektórych przypadkach alergen te mogą powodować też bóle głowy, duszności, czy nawet astmę oskrzelową. Skutecznym sposobem na zdiagnozowanie alergii na roztocza jest wykonanie specjalistycznego testu alergicznego. 

Roztocza — jak się ich pozbyć? 

Pozbycie się roztoczy jest bardzo trudne. W sklepach pojawiają się jednak preparaty na roztocza, które całkiem dobrze sobie z tym radzą. Przeważnie dostępne są one w formie rozpylacza. Spray na roztocza wykazuje dużą skuteczność, ponieważ pozwala substancji aktywnej na dotarcie do każdego zakamarka. Roztocza są w każdym domu. Mogą być dosłownie wszędzie. W związku z tym, że ich nie widzimy, wytropienie ich bez użycia specjalistycznego sprzętu jest niemożliwe. Wiadomo jednak, gdzie przede wszystkim lubią one przebywać. To wspomniane już wcześniej łóżko, ale i zasłony, dywany, sofa, czy poduszki. Stosując na te powierzchnie płyny na roztocza, możemy skutecznie pozbyć się nieproszonych gości. 

Środki na roztocza świetnie radzą sobie z eliminowaniem tych organizmów. Jednak czy możemy robić coś, co przyczyni się do zmniejszenia ich występowania w naszym domu? Oczywiście — w tym przypadku najważniejsze jest zachowanie odpowiedniej czystości i higieny. Częste odkurzanie, ścieranie kurzu na mokro oraz wietrzenie, a także regularne zmienianie pościeli to najważniejsze czynności, jakie powinniśmy wykonywać, by zmniejszyć uciążliwość problemu. 

Spray na roztocza — jak go stosować? 

spray na roztocza acarix

Wróćmy jednak do wspomnianych wcześniej płynów na roztocza. Z pewnością wiele osób zastanawia się, jak one właściwie działają oraz w jaki sposób je aplikować. Środki na roztocza eliminują skutecznie ten alergen, zmniejszając jego stężenie we wdychanym powietrzu nawet o 95%. Jest on neutralizowany, dzięki czemu zupełnie traci działanie wywołujące u nas nieprzyjemne dolegliwości. Dzięki temu ryzyko ich wystąpienia zostaje maksymalnie zredukowane. Samo użycie preparatów na roztocza jest niezwykle proste. Wystarczy popsikać wybraną powierzchnię i gotowe. Co najważniejsze działanie utrzymuje się aż do sześciu miesięcy po jednorazowej aplikacji.

 
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag roztoczatag nolstag nolh
To warto przeczytaćRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: