Sega: Wyciekły dane ponad miliona graczy

20-06-2011, 16:13

Sega jest już kolejną firmą z branży rozrywkowej, która w ostatnim czasie padła ofiarą ataku cyberprzestępców.

Niedawno grupa Anonymous dokonała jednego z największych ataków w swojej historii, który obejmował aż 51 witryn malezyjskiego rządu. Wygląda na to, że coraz częściej będziemy świadkami tego typu incydentów.

>>Czytaj także: LulzSec atakuje CIA, wyzywa do pojedynku Anonymous i otwiera linię telefoniczną

Sonda
Członkowie LulzSec mają dobre intencje?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak poinformowała firma Sega w związku z atakami, których dokonano w ubiegłym tygodniu, w ręce cyberprzestępców trafiły dane aż 1,29 mln graczy. W rozmowie z BBC rzeczniczka firmy Yoko Nagasawa przeprosiła graczy i zapewniła, że obecnie trwają prace nad poprawą zabezpieczeń.

Na razie nie wiadomo, kiedy witryna Sega Pass powróci do sieci. W wyniku włamania skradziono adresy e-mail oraz daty urodzenia użytkowników, na szczęście jednak numery kart kredytowych nie trafiły w ręce cyberprzestępców.

Początkowo podejrzewano, że za włamaniem może stać aktywna ostatnio grupa LulzSec, jednak nie tylko nie przyznała się ona do winy, lecz jej członkowie na Twitterze ogłosili, że chętnie pomogą w schwytaniu odpowiedzialnych za incydent internautów. 

LulzSec napisało m.in., że "pomoże zniszczyć hakerów, którzy zaatakowali", gdyż członkowie grupy są fanami produkowanej przez Segę konsoli Dreamcast.

>>Czytaj także: Odwet Anonymous na hiszpańskiej policji


Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy