Republika Onetu w Google na cenzurowanym

04-01-2007, 15:34

W ostatnich dniach zeszłego roku właścicieli stron umieszczonych w Republice WWW Onetu (w zdecydowanej większości są to konta darmowe) spotkała niemiła niespodzianka. Organizacja Stop Badware Coalition masowo zakwalifikowała te strony jako zawierające szkodliwe oprogramowanie, co ma odzwierciedlenie podczas prezentacji wyszukiwania w Google.

Blisko pół roku temu Google nawiązała współpracę ze Stop Badware Coalition. Współpraca ta polega na ostrzeganiu użytkowników, którzy poprzez wyniki serwowane przez wyszukiwarkę próbują wejść na strony napiętnowane przez Stop Badware Coalition.

Z jakiegoś powodu - najprawdopodobniej w wyniku odpowiedzialności zbiorowej za działania kilku użytkowników - oznaczone zostały tak wszystkie konta w domenie republika.pl - jednak bez subdomen (to znaczy adresy w formie republika.pl/nazwa, natomiast nie adresy nazwa.republika.pl). Efekt można ujrzeć po wpisaniu w Google:

site:www.republika.pl

Próbując wejść na dowolną stronę naszym oczom ukaże się następujące ostrzeżenie:

zrzut ekranu - ostrzeżenie StopBadware


Jak zapewnia Anna Szczygieł z Onetu problem jest portalowi znany i został już zgłoszony do Google, zaś przedstawiciele biura Google Polska zapewnili pracowników Onetu, iż zbadają nieprawidłowość.

Jednocześnie w komunikacie wystosowanym do swych użytkowników administratorzy Republiki proponują webmasterom, których strony zostały błędnie zakwalifikowane jako zawierające szkodliwe oprogramowanie, zapoznać się z informacją Google dotyczącą postępowania w podobnych przypadkach.

AKTUALIZACJA

Sytuacja Republiki w Google wróciła dziś do normy.

Następny artykuł » zamknij

Błędy w systemie mBanku

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Republika WWWtag Onet.pltag Google
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930