Proview chciało wyłudzić pieniądze od Apple?

09-05-2012, 11:10

Kalifornijski sąd odrzucił pozew chińskiego Proview Electronics przeciwko firmie Apple. Obie firmy mają już wkrótce podpisać porozumienie w sprawie znaku towarowego "iPad".

Proview skarżyło się w kalifornijskim sądzie, że Apple nakłoniło firmę do sprzedania znaku towarowego "iPad" znacznie taniej, niż mogło (zob. ReutersJudge throws out Proview's iPad suit vs Apple). W związku z oczekiwanym porozumieniem do procesu jednak nie dojdzie.

Czytaj także: Apple i Samsung zgarniają 99% zysków ze sprzedaży telefonów (wideo)

Chińska korporacja pozwała również kalifornijskiego giganta we własnym kraju, gdzie do tej pory Apple mogło się pochwalić niewieloma sukcesami. Niedawno jednak koncern z Cupertino zaproponował ugodę, co zostało bardzo pozytywnie przyjęte przez prawników Poview.

- Wygląda na to, że nastawienie firmy Apple się zmieniło. Choć sygnalizowała, że jest gotowa do negocjacji, nigdy wcześniej nie podjęła żadnej akcji - mówi prawnik Proview, cytowany przez chińską agencję Xinhua. - Teraz już z nami rozmawia i rozpoczęliśmy konsultacje w tej sprawie.

Apple zapewniało przy tym, że nabyło prawa do znaku towarowego "iPad" w różnych krajach. W odpowiedzi Proview, które zarejestrowało nazwę już w 2000 roku, stwierdziło, że kalifornijski koncern porozumiewał się tylko z jednym oddziałem firmy. Starają się nieuczciwie o pieniądze od Apple za znak towarowy, za który już zapłaciliśmy - skomentował rzecznik firmy Apple, cytowany przez Reutersa.

Czytaj także: Brytyjscy parlamentarzyści dostaną iPady


Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy