Promocja bezpieczeństwa w sieci

31-01-2011, 13:39

Od początku lutego rodzice przeglądający ubranka w sklepach Coccodrillo trafią na specjalną zawieszkę z prawdziwymi dziecięcymi majtkami, pod które próbuje sięgnąć internetowa łapka. Kampanię, której celem jest zwrócenie uwagi rodziców na problem bezpieczeństwa dzieci w internecie oraz na kwestię odpowiedzialności rodziców za ich wychowanie, prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje. Zawieszki pojawią się w 150 sklepach na terenie całego kraju.

– Rodzice nie mają świadomości, że ich pociechy mogą zetknąć się w sieci z pornografią, agresją, narkotykami, promowaniem anoreksji lub narazić się na kontakt z pedofilem. Większość rodziców w Polsce jest przekonana, że ich dziecko jest bezpieczne w internecie. Dlatego właśnie bijemy na alarm – mówi Łukasz Wojtasik z Fundacji Dzieci Niczyje. – Nie zamierzamy demonizować internetu, ale chcemy zmienić świadomość rodziców. Dlatego zdecydowaliśmy się na użycie niestandardowych, zaskakujących środków. W trakcie kampanii pilotażowej przekonaliśmy się, że zawieszki z dziecięcą bielizną zwracają uwagę klientów sklepu i sprawiają, że zaczynają oni myśleć o problemie. Rodzice biorący udział w pilotażu otwarcie mówili, że na widok zestawienia dziecięcych majtek i komputerowego kursora zaczęli po raz pierwszy zastanawiać się, z kim ich dzieci mają kontakt w internecie.

Akcja potrwa do 15 lutego 2011 r. W sklepach Coccodrillo na terenie całej Polski dostępne będą materiały informujące o zasadach bezpieczeństwa w sieci, w tym opracowana przez ekspertów ulotka, zawierającą m.in. podstawowe reguły bezpiecznego korzystania z internetu przez dzieci.

Akcja jest prowadzona przez Fundację Dzieci Niczyje w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet. Głównym partnerem jest Fundacja Orange. Kampanię przygotowała agencja Publicis.

Więcej informacji na temat kampanii można znaleźć na stronie www.dzieckowsieci.pl/promocja

>> Czytaj także: Czy Twoje dziecko jest bezpieczne w sieci?


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31