Profil NASA na Twitterze zhakowany

26-07-2010, 12:37

Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej, znana szerzej jako NASA, nie zdołała się uchronić od ataku hakerów, którzy na krótko przejęli jej konto w serwisie Twitter.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Internautów rozzłościły komunikaty reklamowe umieszczane w profilu NASA, który jest obserwowany przez prawie 50 tysięcy osób. Haker okazał się łaskawy w stosunku do amerykańskiej agencji i z jej konta na Twitterze usunął wyłącznie wpisy niezwiązane z obserwacjami kosmosu.

>> Czytaj także: Meksyk: Chcą kontroli nad Twitterem 

Sonda
Korzystasz z Twittera?
  • Tak
  • Nie
  • Nie wiem
wyniki  komentarze

Na razie nie wiadomo, kto dokonał ataku, a według serwisu Hacking The Box, możemy się tego nigdy nie dowiedzieć. Tego typu naruszeń bezpieczeństwa w witrynach społecznościowych nie brakuje, a jedynie w niewielu przypadkach hakerzy są stawiani przed sądem ze względu na znikome szkody.

Zaraz po włamaniu na stronie NASA umieszczono informację z przeprosinamiUważnie monitorujemy nasze konta w serwisie Twitter i od razu po odkryciu włamania podjęliśmy odpowiednie działania - komentuje całą sytuację Stephanie Schierholz z NASA.

Tego typu włamania nie są nowością. Kilka miesięcy temu na celowniku hakerów znajdowały się sławy takie, jak Barack Obama i Britney Spears. Wtedy udało się ująć 25-letniego Francuza, który stał za włamaniami.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


Tematy pokrewne:  

tag włamaniatag Twittertag NASAtag hackingtag hackedtag ataki
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.