Prezenty gwiazdkowe z sieci. Poradnik na ostatnią chwilę

17-12-2018, 23:49

Zostały ostatnie godziny na na zamówienie prezentów z gwarancją dostawy przed świętami. Jeśli chcesz zdążyć, wybieraj towary z opcją "w magazynie" lub "dostępność do 24h" i przesyłkę kurierską. A jeśli jeszcze nie masz pomysłu, sprawdź nasze propozycje.

Zdążymy? Ryzyko jest, ale powinno się udać

Jak mówi Wojciech Kliber, Wiceprezes Zarządu Sendit S.A., Co-Founder w Bliskapaczka.pl, właśnie zaczął się najtrudniejszy i najbardziej stresujący dla wszystkich czas. W tych najgorętszych dniach nawet połowa spośród naszych zakupów dotrze ze sporym, kilkudniowym opóźnieniem. - Musimy też liczyć się z tym, że w sobotę i niedzielę (22.12 i 23.12) doręczeń nie będzie prawie wcale, a w poniedziałek będą realizowane w ograniczonym zakresie - przypomina Wojciech Klibert.

Firmy dostarczające paczki starają się do tego przygotować (np. paczki Poczty Polskiej przed świętami doręcza 6 tys. kurierów), jednak w tym roku ma zostać pobity kolejny rekord zamówień z sieci - według badania firmy kurierskiej FedEx aż 79% polskich konsumentów planowało zakup prezentów świątecznych w sieci (zobacz 50 pomysłów na prezenty z sieci).

Zatem, 17-18 grudnia jest już "najostatniejszym" i to dość ryzykownych terminem zamówień przesyłek - kurierskich, kierowanych do paczkomatów albo z odbiorem osobistym. Zamawiajmy już tylko towary dostępne (najczęściej oznaczenie "wysyłka w ciągu 24h"), z możliwością opłacenia szybkim przelewem (np. poprzez PayPro, PayU, Przelewy24).

Nadal szukasz inspiracji? Ostatni moment!

Przed świętami nie brakuje badań dotyczących tego, co najczęściej kupujemy, a co chcielibyśmy dostać.

Komputronik na podstawie zakupowych list życzeń swoich klientów podaje, że kobiety jako wymarzone prezenty chętnie wskazują hybrydę laptopa i tabletu, czytnik e-booków (zobacz prezenty dla e-czytelników i audio-słuchaczy), smartfon, smartwatch, głośnik lub słuchawki. Mężczyźni na swoich listach mają akcesoria gamingowe, smartwatche czy zestawy narzędziowe, a także drony (oto propozycje prezentów dla miłośników dronów). Dzieci chętnie wskazują tablety, głośniki bezprzewodowe, deskorolki czy hulajnogi elektryczne, roboty (sprawdź konkretne propozycje robotów edukacyjnych), klocki Lego czy gry planszowe.

Według badania firmy Wyjątkowy Prezent, oczekiwane pod choinką prezenty to... gotówka, ale też kosmetyki, elektronika, biżuteria (zobacz 12 propozycji biżuterii jako prezentu) czy voucher prezentowy. 35% Polaków preferuje prezenty praktyczne i funkcjonalne, a 40% twierdzi, że prezent idealny trafia w gust i wpisuje się w zainteresowania. I jak to pogodzić? Sprawdź:

Jak podpowiada w oparciu o swoje badania Ceneo, panie oczekują biżuterii, a panowie - artykułów elektronicznych. Dopiero na kolejnych miejscach znalazły się odzież, książki (możesz zdecydować się na zestaw książek jako prezent dla dzieci), filmy czy gry.

Jeśli wciąż brak pomysłu na prezent dla dziecka

Wyzwaniem zawsze są prezenty dla dzieci - staramy się trafić w ich gust, a jednocześnie zrealizować choć trochę misję edukacyjną. Zobacz, co proponujemy:

>> 11 pomysłów na rozwijające i edukacyjne prezenty dla dziesięciolatki

>> 10 pomysłów na rozwijające prezenty dla dziewięciolatki

 >> Zabawki edukacyjne, gry i inne twórcze pomysły dla ośmiolatki. 10 propozycji

>> Edukacyjne i kreatywne zabawki i gry dla siedmiolatki. 10 pomysłów

>> Edukacyjne, kreatywne i rozwijające prezenty dla sześciolatki. 12 zabawek, gier i książek

>> 13 zabawek edukacyjnych i kreatywnych dla pięciolatki

>> Zabawki edukacyjne i kreatywne dla czterolatki

>> 12 rozwijających prezentów dla trzylatki

>> Edukacyjne zabawki dla dwulatki. 10 prezentów dla małej dziewczynki

----

>> 10 pomysłów na rozwijające prezenty dla dziesięciolatka 

>> Rozwijające prezenty dla dziewięciolatka. 10 pomysłów na zabawki i gry

 >> Edukacyjne zabawki dla ośmiolatka. 10 propozycji rozwijających prezentów

>> Zabawki edukacyjne i kreatywne dla siedmiolatka

>> Edukacyjne prezenty dla sześciolatka. 10 pomysłów na rozwijające zabawki

>> Pomysły na rozwijające zabawki dla pięciolatka. 10 prezentów edukacyjnych i kreatywnych

>> Edukacyjne i rozwijające prezenty dla czterolatka

>> Rozwijające prezenty dla trzylatka. 10 zabawek edukacyjnych i kreatywnych

>> 11 pomysłów na twórcze i rozwijające prezenty dla dwulatka

A jeśli dziecko jest już nieco starsze, może przyda mu się coś z pakietu prezentów dla studentów?

Potrzebuję dodatkowego prezentu w rozsądnej cenie...

  • Będziesz mieć dodatkowych gości na Wigilii i byłoby miło, gdyby znaleźli coś pod choinką?
  • W czasie przerwy świątecznej spotykacie się z rodziną lub przyjaciółmi i dobrze byłoby mieć dla nich choć symboliczny prezent?
  • Twoje dziecko planuje spotkać się z koleżanką lub kolegą i prezent byłby miłym akcentem?

Jeśli przy Twoim wigilijnym lub świątecznym stole mają usiąść dodatkowi goście, "bezpiecznym" rozwiązaniem może być kalendarz książkowy. Jeśli gościem będzie młoda osoba, pomyśl nad podarowaniem jej jednego z 10 kultowych komiksów. To może być dobry punkt wyjścia do rozmów międzypokoleniowych!

Jeśli chcesz obdarować rodzinę z młodszym przedszkolakiem, bardzo dobrym wyborem mogą być książeczki dla trzylatka - do wspólnego czytania, odkrywania świata i spędzenia czasu razem twórczo i przyjemnie.

Dla zaprzyjaźnionego dziecka wybierz symboliczny drobiazg, żeby zobaczyć radość z niespodzianki. Wśród prezentów do 50 zł dla dziewczynek od 6 do 9 lat dobrym wyborem mogą być artykuły papiernicze, kreatywne gry czy książki. Jako prezenty dla chłopców od 7 do 10 lat sprawdzą się m.in. drobiazgi z ulubionymi motywami - Gwiezdne Wojny, Minecraft czy Angry Birds.

Listę inspiracji znajdziesz także w dwuczęściowym zestawieniu pod hasłem #polskiejestfajne:

>> 70 prezentów polskich

>> 30 prezentów polskich


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy