10 pomysłów na rozwijające prezenty dla dziewięciolatki

31-08-2018, 08:36

Co podarować dziewięciolatce, by wesprzeć ją w zdobywaniu coraz szerszej wiedzy szkolnej i rozwijaniu kompetencji przydatnych nie tylko w szkole, ale i szczęśliwym życiu codziennym? Eksperymenty i doświadczenia, książki, gry planszowe - oto 10 propozycji prezentu, który ucieszy dziewczynkę i wspomoże rodziców.

Mikroskop Opticon

Samodzielna zabawa, ewentualnie z niewielką pomocą rodziców na początek? Najlepiej eksperymenty. Dziewczyny często interesują się przyrodą na tyle, by zgłębiać jej tajemnice. Pomoże im w tym całkiem już poważny mikroskop.

Prezent dla dziewięciolatki. Mikroskop Opticon

>> Sprawdź gdzie kupić najtaniej

 

Hello Ruby! Wnętrze komputera (książka)

Książka fińskiej programistki Lindy Liukas (dla dzieci w wieku 5-9 lat) świetnie realizuje postulat nauki przez zabawę. Z opowiadania i zadań dostosowanych do wieku dzieci uczą się, czym jest i jak funkcjonuje komputer. 

Prezent dla dziesięciolatki. Książka Hello Ruby wnętrze komputera

>> Sprawdź gdzie kupić najtaniej

Czytnik książek - Pocket Book Aqua 2

Zostańmy w strefie książek. Dziewczynka czyta chętnie i coraz więcej? Koniec trzeciej klas to może być dobry moment na podarowanie jej czytnika ebooków - będzie nie tylko bez ograniczeń kultywować swoją pasję, ale i w naturalny sposób edukować się cyfrowo.

Prezent dla dziesięciolatki. Czynnik Aqua 2

>> Sprawdź gdzie kupić najtaniej

 

Gra "Kieszonkowiec matematyczny  Trzy po Trzy"

Biegłość rachunkowa sprawia, że uczniowie są bardziej pewni siebie i gotowi na poważniejsze zadania - a przy tym po prostu się przydaje, zanim dziecko przejdzie na mózg zewnętrzny (aka kalkulator w smartfonie). Jak ją doskonalić? Gra karciana może być dobrym rozwiązaniem.

Prezent dla dziewięciolatki. Gra Kieszonkowiec matematyczny Trzy po Trzy

>> Sprawdź gdzie kupić najtaniej

 

Fabryka perfum

Może zamiast podbierać mamie eau de perfum, zrobić własne? Zestaw "Fabryka perfum" ma kilka walorów edukacyjnych - stanowi łagodne wprowadzenie do chemii; pokazuje, że chemia ma stronę praktyczną; pozwala poznać, co ukrywa się za znanym produktem i daje możliwość stworzenia własnego zapachu. 

Prezent dla dziewięciolatki. Fabryka Europy

>> Sprawdź gdzie kupić najtaniej

 

Gra planszowa "Fauna"

Dziewczynki potrafią mieć głowę napełnioną faktami o najprzedziwniejszych zwierzętach tak, że można powiedzieć tylko "szacun". A nawet jeśli nie mają - "Fauna" daje nie tylko konkretną wiedzę, ale też pomaga strategicznie dążyć do tego, jak tę wiedzę zdobyć. 

Prezent dla dziesięciolatki. Gra planszowa Fauna

>> Sprawdź gdzie kupić najtaniej

 

 

Gra kooperacyjna "Straszny dwór"

Była gra pozwalająca na szlachetną rywalizację, czas na coś z przeciwnego bieguna. Gry tzw. kooperacyjne (drużynowe) uczą dzieci tak zaniedbywanej (a im dalej w edukację, tym bardziej potrzebnej) pracy zespołowej. "Straszny dwór" nawiązuje do lubianej przez wiele dziewczynek klimatów horroru, duchów, upiorów...

Prezent dla dziewięciolatki. Gra kooperacyjna Straszny Dwór

>> Sprawdź gdzie kupić najtaniej

 

Maszyna do szycia

Pokazywane tu maszyna do szycia nie jest zabawką (to "mini AGD"), ale dzięki odpowiednim środkom bezpieczeństwa (np. osłonka dla palców) świetnie nada się dla starszych dzieci, którym podoba się projektowanie i szycie.

 

Prezent dla ośmiolatki. Maszyna do szycia

>> Sprawdź, gdzie kupić najtaniej

 

Książka Neil Gaiman "Koralina"

Spotkanie z dobrą (i z solidnym dreszczykiem) literaturą fantastyczną może stanowić sensowną przeciwwagę dla podobnego nurtu literatury masowej. 

Prezent dla dziewięciolatki. Neil Gaiman Koralina

>> Sprawdź gdzie kupić najtaniej

 

Stacja meteo (KidzLab)

Konstrukcja, a potem samodzielnie badanie świata przyrody przez eksperymenty? Dobrym pomysłem będzie stacja meteorologiczna (uwaga dla rodziców: w zestawie nie ma niektórych elementów zwykle obecnych w kuchni, np. ocet lub soda). Stacja meteo może też pomóc czwartoklasistce w oswojeniu "przyrki".

Prezent dla dziewięciolatki. Stacja meteorologiczna

>> Sprawdź gdzie kupić najtaniej

 

Gra rodzinna "Pytaki"

Jeśli szukacie pomysłu na rodzinną rozrywkę, a jednocześnie cenicie koncepcję bliskości z dzieckiem, sprawdźcie grę "Pytaki". Pomysł na grę jest niezwykle prosty (zadawanie pytań i odpowiedzi na nie), a może się zamienić w bardzo emocjonalną i rodzinnie zbliżającą rozgrywkę.

Prezent dla dziesięciolatki. Gra Pytaki

>> Sprawdź gdzie kupić najtaniej


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: