Zabawki edukacyjne, gry i inne twórcze prezenty dla ośmiolatki. 10 pomysłów

16-08-2018, 15:28

Dla ośmiolatki coraz trudniej kupić zabawkę. Dziewczynki nie chcą być już traktowane jak maluchy. Jednocześnie jednak zabawa wciąż odgrywa ważną rolę w ich życiu, stopniowo przechodząc w kreację, twórczość, pasje. Nasz propozycje wpiszą się w ten ciekawy okres rozwoju.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jeden z najlepszych sposobów na to, by nie ulec mitowi, że "dziewczynki to humanistki" - odpowiednio wcześnie przekonać je, że matematyka jest dla nich! Najlepiej - przez zabawę. BrainBox to gra, która świetnie spełni to zadanie!
Prezent dla ośmiolatki. Gra BrainBox Matematyka
Kamienie szlachetne i półszlachetne, a przynajmniej efektowne minerały - przedmiot fascynacji wielu dziewczynek. Dlaczego nie stworzyć własnej, podpartej solidną wiedzą kolekcji i wystawy?
Prezent dla ośmiolatki. Laboratorium minerałów

>> Sprawdź, gdzie kupić najtaniej

 

Anatomia ludzkiego ciała na wyjątkowych ażurowych rycinach

Z czego się składamy? Co mamy po lewej, a co po prawej stronie? Jak jest chronione serce, a jak płuca? Atlas anatomii z ażurowymi kartami to nie tylko odpowiedź na te pytania, ale i znakomity prezent dla każdej żądnej wiedzy małej uczennicy.

Prezent dla sześciolatki. Anatomia ludzkiego ciała na wyjątkowych ażurowych rycinach

>> Sprawdź gdzie kupić najtaniej

 

Dla tych dziewczynek i ich rodziców (albo innych dorosłych), którzy nie wierzą, że konstrukcje są tylko dla chłopców. Seria Goldie Blox ma też "dziewczyński" sznyt - bohaterkę i jej przyjaciół, historię, dziennik.
Prezent dla ośmiolatki. Zestaw konstrukcyjny Goldie Blox

>> Sprawdź, gdzie kupić najtaniej

 

Gra typu "Patchwork" (dla maks. 4 osób) polega na układaniu własnego ogrodu zoologicznego z wybiegami i pawilonami dla niedźwiedzi. Pozwala ćwiczyć umiejętność aranżowania przestrzeni, planowania, układania strategii (jak zdobyć najwięcej punktów?). Uwaga, ośmiolatka może pouczyć Was, że koale to nie niedźwiedzie...

Prezent dla ośmiolatki. Gra planszowa Park Niedźwiedzi

>> Sprawdź, gdzie kupić najtaniej

 

Sen Alicji, czyli jak działa mózg

Książka - opis snu, w którym mózg opowiada o tym, jak dowodzi organizmem - została napisana przez wybitnego neurobiologa, prof. Jerzego Vetulaniego. Tajemnice nauki, wzbogacone znakomitymi ilustracjami, podane są w sposób zabawny i przystępny. Warto przeczytać zaraz po dziecku :-).

Prezent dla ośmiolatki. Książka Sen Alicji czyli jak działa mózg

>> Sprawdź, gdzie kupić najtaniej

 

Maszyna do szycia, oferowana jako "mini AGD" nie jest zabawką (co dla poważnych ośmiolatek będzie istotną zaletą), ale dzięki odpowiednim środkom bezpieczeństwa (np. osłonka dla palców) świetnie nada się dla starszych dzieci, którym podoba się projektowanie i szycie.

Prezent dla ośmiolatki. Maszyna do szycia

>> Sprawdź, gdzie kupić najtaniej

 

Mapa magnetyczna Europy pozwala poznać kraje naszego kontynentu - ich flagi, ciekawostki czy przykładowe zamieszkujące je zwierzęta. Jedynym wyzwaniem (a może dodatkowym plusem, zależnie od edukacji dziewczynki?) jest to, że nazwy na mapie są w języku francuskim.

Prezent dla ośmiolatki. Mapa magnetyczna świata

>> Sprawdź, gdzie kupić najtaniej

 

Bezpretensjonalna, zaprojektowana z poczuciem humoru i ładnie oprawiona graficznie gra osnuta na "Czarnym Piotrusiu", ale wymagająca odrobiny podejścia strategicznego. Niewielkie, zgrabne pudełko sprawia, że wejdzie do każdego wakacyjnego bagażu.
Prezent dla ośmiolatki. Gra karciana

>> Sprawdź, gdzie kupić najtaniej

 

Krosno tkackie

Krosno to zabawka do nauki "małej historii" (jak bez komputera i maszyn CNC pracowało się kiedyś), która jednocześnie rozwija zręczność, dokładność i cierpliwość, a także zmysł projektowy - trzeba trochę pogłówkować, by z ułożonych nitek uzyskać oczekiwany splot.

Prezent dla sześciolatki. Krosno tkackie

>> Sprawdź gdzie kupić najtaniejSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.