Edukacyjne i kreatywne zabawki i gry dla siedmiolatki. 10 pomysłów

05-08-2018, 12:26

Pierwszo- czy drugoklasistka, siedmiolatka to już indywidualistka o jasno określonych oczekiwaniach. Coraz trudniej dobierać zabawki, które ucieszą dziewczynkę, a jednocześnie pozytywnie wpłyną na jej rozwój. Oto 10 propozycji takich rozwiązań.

W przedszkolu i pierwszych klasach szkoły podstawowej dziewczynki dość chętnie są zapisywane "na ceramikę". Jeśli Twoja córka też ma na to ochotę, a Tobie brak przekonania, sprawdźcie w domu, czy jest to pomysł dla niej.
Pracownia garncarska

 

Gra IQ Fit z serii Smart Games

Gra-układanka ćwicząca spostrzegawczość i postrzeganie przestrzenne - dobra zabawa zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W grze jest aż 100 zadań.

Prezent dla siedmiolatki. Gra IQ Fit

>> Zobacz, gdzie kupić najtaniej

Maszyna do szycia

Dziewczynki, które zdradzają duże zainteresowanie stylem i modą, ale jednocześnie są pomysłowymi indywidualistkami, mogą dzięki pierwszemu podejściu do nauki szycia ciekawie spożytkować swoją kreatywność i zainteresowania.
Mini-eksperyment pokazujący, jak działa folia termokurczliwa i - co bardzo cenne - jak tę wiedzę wykorzystać do przygotowania własnego produktu.
Laboratorium małego fizyka - breloczek z formy termokurczliwej

>> Zobacz, gdzie kupić najtaniej

 

Laboratorium zieleni

Zestaw laboratorium zieleni umożliwia uprawianie 8 gatunków roślin i ich obserwację (można notować w kalendarzykach), umożliwiając 14 doświadczeń dla młodej botaniczki. Uwaga, książeczka z doświadczeniami jest w j.angielskim

Prezent dla siedmiolatki. Laboratorium zieleni

>> Sprawdź gdzie kupić najtaniej


Robot edukacyjny Photon

Jeśli z lekkim zdziwieniem myślisz "Robot dla dziewczynki?", odpowiedz sobie "Tak!". Choćby podstaw programowania powinny dziś uczyć się wszystkie dzieci - im wcześniej, tym lepiej! A sympatycznego Photona - zabawkę o polskim rodowodzie - można w czasie zabawy w programowanie nauczyć tego, czego zechce młoda programistka.

Prezent na Komunię i Dzień Dziecka. Robot edukacyjny Photon

>> Zobacz, gdzie kupić najtaniej

Gra na motywach filmu o Małym Księciu, gdzie gracze podążają śladami Małej Dziewczynki. Karty, żetony, samoloty, dużo myślenia i dobrej zabawy, a wszystko w pięknej oprawie graficznej nawiązującej do filmu.

Wielki zestaw konstrukcyjny dla dziewczynek

Konstrukcje są dla dziewczynek! Klocki Goldie Blox mają kolory i kształty, które powinny zadowolić większość ośmioletnich gustów, a jednocześnie dają im do ręki narzędzie do tworzenia własnych konstrukcji - ze złączkami, kolanami, trójnikami etc.

Prezent dla sześciolatki. Goldie Blox mega zestaw konstrukcyjny

>> Sprawdź gdzie kupić najtaniej

 

Robot Scottie, po przymusowym lądowaniu na ziemi, musi przejść przez różne zadania. Pomagając mu w tym, dziecko uczy się programowania. Wielka satysfakcja, kiedy polecenie uda się zapisać językiem kodu. Co ciekawe, polecenia układa się na planszy (nie na komputerze), dopiero gotowy odcinek kodu wgrywa się do aplikacji w tablecie.

Prezent dla siedmiolatka. Scottie Go! Gra-nauka programowania

>> Zobacz, gdzie kupić najtaniej

 

Gra kooperacyjne "Młodzi czarodzieje"

Zabawa to świetny sposób, by uczyć dzieci sztuki potrzebnej, a w procesie edukacji rozpaczliwie zaniedbywanej - współpracy. Dobrą rolę edukacyjną spełniają tu tzw. gry kooperacyjne, w których gracze zamiast rywalizować ze sobą, współpracują, żeby osiągnąć wspólny cel.

Prezent dla siedmiolatka. Gra kooperacyjna Młodzi Czarodzieje

>> Zobacz, gdzie kupić najtaniej


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytaćfot. Devire

  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Serwisy specjalne: