Prezenty dla fanów Nikoli Tesli

10-07-2018, 18:29

Dziś 162. urodziny Nikoli Tesli - genialnego naukowca i płodnego wynalazcy, odkrywanego na nowo bohatera geeków, fanów techniki i nauki. Spraw sobie lub innemu fanowi prezent inspirowany życiem i dokonaniami Tesli.

Jacek Dukaj "Lód" (e-book)

Monumentalne dzieło Jacka Dukaja z 2007 roku, szeroko docenione przez krytyków i fanów nie tylko w Polsce. 11 lat obecności na rynku wcale nie odebrało mu aktualności i uniwersalnego wymiaru. Nikola Tesla jest jednym z bohaterów tej książki. Jeśli zastanawiacie się jeszcze nad tą jedyną lekturą na wakacje - warto!

Jacek Dukaj

>> sprawdź cenę

 

Wardenclyffe "Control All Delete" (CD)

Inspiracje wielkimi wynalazkami i etosem uczonego idą w różnych kierunkach. Szwedzki zespół doom metalowy nazwał się Wardenclyffe na pamiątkę wieży Tesli, widocznej zresztą w logo zespołu (zobacz, co o wieży Wardenclyffe pisze DI).

Wardenclyffe - płyta

>> sprawdź cenę

 

Ładowarka indukcyjna (bezprzewodowa)

Bezprzewodowe wielka idea Tesli - przesyłanie energii na wielkie odległości - wciąż nie została zrealizowana, z indukcyjnego przesyłu na małe odległości korzystamy dziś w urządzeniach tak wygodnych jak ładowarka bezprzewodowa.

>> sprawdź cenę

 

Film "Prestiż"

Film Christophera Nolana to może być prawdziwa gratka.  W roli Nikoli Tesli wystąpił David Bowie - gwiazda przekraczania granic w sztuce tak jasna, jak gwiazda Tesli w nauce. Ikoniczne zestawienie.

>> sprawdź cenę

 

Gra Teslagrad

Odpowiednia dla dzieci (PEGI 7) gra rozgrywająca się w ruinach wieży Tesli (zobacz opis i recenzje w Steam), dostępna na różne urządzenia (np. na PS4).

>> sprawdź cenę

 

Wykłady i patenty (Nikola Tesla's lectures and patents)

 

>> sprawdź cenę

 

My Inventions. Autobiografia Tesli

O sobie sam (tylko w języku angielskim).

>> sprawdź cenę

 

Niki i Tesla. Laboratorium pod napięciem

Jedna z książeczek z serii dla dzieci o rodzeństwie, które ma talent do eksperymentów naukowych i pakowania się w wielkie kłopoty. W tej części tworzą elektromagnes i wyrzutnię rakietową... etos szalonego naukowca w wersji soft.

>> sprawdź cenę

 

Władca Piorunów(audiobook)

Bardziej opowieść o wyjątkowym człowieku i jego genialnych wynalazkach niż typowa biografia. Opowieść fascynująca, warta zagoszczenia w samochodowym odtwarzaczu na długie trasy (razem 19 godzin czytania).

>> sprawdź cenę

Strategie geniuszy

Tesla i programowanie neurolingwistyczne? Jak dowodzi autor, czemu nie! Próba pokazania sposobu myślenia i wnioskowania trzech nieprzeciętnych umysłów, w tym naszego dzisiejszego bohatera. Na pewno gratka dla fanów NLP!

>> sprawdź cenę


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930