Wybór rozwijającego, edukacyjnego czy kreatywnego prezentu dla dziesięcioletniego chłopca to niemałe wyzwanie. Nasze propozycje to prezenty zapewniające zarówno dobrą zabawę, jak i wspieranie rozwoju kreatywności, myślenia strategicznego, umiejętności współpracy czy samodzielności.
Zestaw Lego Technic może, jak wszyscy wiemy, kosztować naprawdę zabójcze kwoty. W stosunkowo rozsądnej cenie efektowny zestaw, pozwalający doskonalić zdolności konstrukcyjne (i samodzielnie korzystanie z instrukcji!) i dający dobre możliwości zabawy.
Ułamki potrafią przyprawić o ból głowy. Może dobrym sposobem na nie okaże się karcianka, tzw. kieszonkowiec matematyczny?
Jeśli Twoje dziecko interesuje się elektroniką, przybornik wynalazcy - oświetlenie, przełączniki, siłowniki, brzęczyki etc. - pomoże mu stworzyć najpierw projekty z podpowiedzi, a potem własne. To dobry trening inżynierii, kodowania, programowania i sensownego korzystania z aplikacji mobilnych.
Gra kooperacyjna, w którą można grac zarówno rodzinnie, jak i w grupie rówieśników. Niezależnie od tego, jaka drużyna poszukiwaczy zaginionych skarbów się zbierze, Zakazana Wyspa stanowi dobry trening współdziałania.
Własne projekty 3D? Przeniesienie twórczych projektów do rzeczywistości? Zupełnie nowa jakość rozwoju talentów plastycznych? Takie możliwości daje pisak 3D.
Szukacie pomysłu na rodzinną rozrywkę, której produktem ubocznym będzie bliskie trzymanie się w rodzinie? Spróbujcie "Pytaków" - ciekawego sposobu na naukę trudnej sztuki mówienia o sobie, swoich przemyśleniach i emocjach. Pamiętajcie tylko, że ten trening dotyczy nie tylko dzieci...
A może zamiast smartfona na np. długą podróż albo oczekiwanie w kolejce? Młody logik na pewno świetnie poradzi sobie z rozgrywką.
Jeśli wydaj się, że dziecko właśnie łapie bakcyla astronomii, a jednocześnie trudno zdecydować się na rozwiązanie "dorosłe", można wypróbować teleskop edukacyjny.
Gra pół-kooperacyjna - jeden z graczy zostaje Panem X, którego wspólnie tropią funkcjonariusze najbardziej znanej policji na świecie. Pomaga rozwijać umiejętności dedukcyjne i logicznego myślenia, a także skutecznej współpracy.
Po zakończeniu edukacji wczesnoszkolnej warto podtrzymać w dzieciach przekonanie, że wiedza może być źródłem pysznej zabawy. Na pewno pomogą w tym zestawy eksperymentalne - lepiej, żeby chemia i fizyka kojarzyła się z szaloną, dziką zabawą niż nudnym kuciem wzorów..
Zobacz także:
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
Getting Things Done, a może Mateusz Grzesiak? 20 e-booków za 20 zł [do 28 sierpnia]
|
|
|
|
|
|