Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Pralka slim - idealne pralki automatyczne ładowane od góry

30-12-2018, 13:37

Pralka slim to mała pralka 40, która nie różni się znacząco od klasycznych pralek pod względem programów czy funkcji prania. Jeśli szukasz pralki zobacz czy jest to produkt odpowiedni dla Ciebie.

mat partnera

Obecnie na rynku można spotkać nowy typ pralek - tzw. slim pralki otwierane od góry, które idealnie sprawdzą się do niewielkich rozmiarów pomieszczeń, w tym łazienek. Ponadto jest to świetne rozwiązanie dla osób samotnych, które robią mniej niż 4 prania tygodniowo. Poznaj jej cechy charakterystyczne i inne kwestie, na które warto zwrócić uwagę przy jej wyborze.

Pralka 40 slim – co to takiego?

Jest to wąskie urządzenie – szerokość pralki waha się od 33 do 45 cm. Średnio jest to pralka 40 cm.  Należy jednak pamiętać, że wraz z gabarytami zmniejsza się pojemność bębna i waga załadunku może wynieść, w zależności od modelu, maksymalnie do 4,5 kg.

Na rynku można spotkać zarówno pralki otwierane od góry, jak i od przodu.

 

Slim pralki automatyczne ładowane od góry – jak wybrać?

 

Przy wyborze pralki warto wziąć pod uwagę następujące kwestie: 

  • zużycie wody – decydując się na zakup nowej pralki, trzeba wybrać energooszczędny model, który nie potrzebuje do prania dużych ilości wody, a także taki, który waży pranie i dobiera odpowiednią ilość wody. Zużycie wody wiąże się też z pracą grzałki, a co za tym idzie – poborem energii.
  • klasa energetyczna – najlepsze są urządzenia o klasie energetycznej A++ lub A+++, które oferują wyjątkowo ekonomiczne pranie i niskie rachunki za prąd.
  • szerokość pralki – to szczególnie istotny parametr, jeżeli musimy zmieścić pralkę w małym pomieszczeniu. W przypadku pralki ładowanej od góry także nad nią musi być wystarczająco dużo miejsca (minimum 30-40 cm), żeby można było otworzyć drzwiczki.
  • pojemność wsadu pralkimusi być dostosowany do naszych potrzeb.
  • dodatkowe funkcje – prędkość wirowania (przynajmniej 800-1000 obrotów na minutę), funkcja eco bubble, która pozwala na pranie w niższych temperaturach z tą samą skutecznością czy dodatkowe programy prania. Najlepsze pralki mają mnóstwo funkcji, co znacznie ułatwia pranie i czyni je efektywniejszym.

Nowoczesne funkcje pralek slim?

Naturalnie same programy prania to nie jest wszystko, co mają obecnie do zaoferowania nowoczesne pralki slim. Równie ważne są też funkcje, które oferują. Funkcje te poprawiają efektywność prania, skracają jego czas i pozwalają oszczędzać wodę i detergent:

  • · kontrola ilości piany - zbyt duża ilość piany nie sprzyja też efektywności prania. Dlatego niektórzy producenci pralek wyposażyli je w nowoczesne czujniki kontrolujące ilość piany. Gdy czujniki wykryją, że jest jej zbyt dużo, zmniejszają następne porcje detergentu. Rozwiązanie to ma wiele zalet. Przede wszystkim oszczędzamy detergent. Poza tym zmniejsza się dzięki temu zużycie wody, która nie wypłukuje dodatkowych dawek proszku. Nasze ubrania również na tym korzystają, ponieważ nie są wystawiane na działanie nadmiernej ilości proszku.
  • · funkcja opóźnionego startu - W przypadku tej funkcji ustawiamy czas jej uruchomienia. Zwykle możemy to zrobić na dwadzieścia cztery godziny do przodu. W przypadku niektórych modeli poza samym włączeniem pralki możemy też ustawić program, który ma być włączony, oraz temperaturę, która ma zostać ustawiona. Dzięki temu ubrania nie muszą leżakować w zamkniętej pralce przez długi czas.
  • · diagnostyka błędów i uszkodzeń - część pralek posiada już możliwość samodzielnego zdiagnozowania błędu lub uszkodzenia. Służy do tego specjalna aplikacja na urządzenia mobilne – na przykład na naszego smartfona. Aplikacja ta błyskawicznie połączy się z naszą pralką i przekaże nam informację o problemie. Może się okazać, że mając tę informację, będziemy w stanie samodzielnie usunąć źródło kłopotów. Jeśli nie będzie to możliwe, to znacznie łatwiej będzie nam się rozmawiać z serwisem, podając przyczynę usterki. A to da nam nadzieję na szybsze jej usunięcie.
Ostatnie artykuły:
Tematy pokrewne:  

tag pralkitag pralka slimtag komunikat firmy
porównywarka ubezpieczeń OC
« Maj 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031