"Praca przez Internet. Wysokie zarobki" - uwaga na oszustów w Internecie

25-01-2017, 17:44

58 proc. Polaków szuka pracy przez Internet – część z nich nawet nie zdaje sobie sprawy, w jak łatwy sposób może stać się ofiarą oszustów, którzy organizują fałszywe rekrutacje. Redakcja Bankier.pl prześwietliła metody, jakie stosują rzekomi pracodawcy.

Prośba o przekazanie skanu dowodu osobistego, wysłanie SMS-a autoryzacyjnego, uzupełnienie kwestionariusza osobowego na zewnętrznej stronie internetowej czy kliknięcie w zainfekowany załącznik dołączony do wiadomości elektronicznej – to tylko niektóre z sytuacji, które powinny wzbudzić czujność osoby poszukującej pracy. Podjęcie takich działań może skutkować kradzieżą tożsamości, wyłudzeniem pieniędzy czy naciąganiem na dodatkowe koszty.

W ogłoszeniu o pracę powinniśmy znaleźć nazwę firmy oraz jej dane. Przyszły pracodawca nigdy nie powinien prosić o dokonanie przelewu weryfikacyjnego, ani nie zobowiąże nas do wykupienia pakietu wstępnego, który miałby poprzedzić faktycznie wykonywane obowiązki – radzi Weronika Szkwarek, redaktor portalu Bankier.pl. 

Na co zwracać uwagę, szukając pracy? Przede wszystkim nie należy ufać osobom, które oferują bardzo wysokie zarobki przy minimalnym nakładzie pracy, ostrożność należy również zachować również wobec ofert trafiających do skrzynki ze spamem. Warto dokładnie zapoznać się z treścią ogłoszenia i zweryfikować nazwę firmy oraz jej NIP i REGON, aby potwierdzić autentyczność oferty.

Więcej informacji na stronie bankier.pl


Źródło: Bankier.pl. Materiał nadesłany do redakcji. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31