Pompa ciepła powietrze woda - skuteczność i zasada działania

16-09-2019, 10:53

Sukcesywny wzrost cen energii, wytwarzanej przy udziale tradycyjnych metod i surowców, staje się motorem napędowym dla rozwoju technologii opartych na alternatywnych źródłach. Coraz powszechniejszym widokiem są farmy wiatrowe czy konstrukcje z paneli fotowoltaicznych do produkcji prądu, jak również systemy pomp ciepła wykorzystywane do ogrzewania. Przedstawione rozwiązania zyskują na popularności, co w konsekwencji ma wpływ na spadające koszty montażu i zabudowy takich proekologicznych instalacji.

domek

Proekologiczna alternatywa dla konwencjonalnych źródeł energii

Niezależnie od wszystkiego, cały czas postępuje poprawa efektywności nieemisyjnych systemów oraz sprzętów, jakich działanie opiera się na naturalnej energii. Funkcjonowanie wiatrowych elektrowni, modułów fotowoltaiki i układów pomp ciepła, związane jest praktycznie z brakiem emisji szkodliwych pyłów i substancji do atmosfery, co w efekcie sprzyja środowisku naturalnemu. Nowoczesne pompy ciepła działające w układzie powietrze-woda, to rewolucyjne rozwiązanie nie tylko na rzecz znacznego ograniczenia kosztów ogrzewania nieruchomości, ale także chłodzenia czy uzyskiwania ciepłej wody dla celów użytkowych (c.w.u.).

Innowacyjne systemy zewnętrzne pomp ciepła, doskonale sprawdzają się zarówno w budynkach mieszkalnych całorocznych, sezonowych (np. domki letniskowe) oraz obiektach handlowych, usługowych i przemysłowych. Przykładem takich wszechstronnych, niezawodnych i gwarantujących wysoki komfort użytkowania instalacji, są m. in. znane i cenione produkty Kaisai. Pompy ciepła to prostota działania i jednocześnie skuteczność funkcjonowania. Dla zabudowania oraz montażu tego rodzaju instalacji, nie ma potrzeby żadnego wiercenia w gruncie, a jedynie zasilenie elektryczne i hydraulika. Zastosowanie układu powietrznego wiąże się ze zdecydowanie niższymi wydatkami na inwestycję, w porównaniu z innymi systemami pomp ciepła. Profesjonalna pompa ciepła powietrze-woda, współtworzy wydajną i efektywną instalację do ogrzewania wnętrza budynków, a nawet wytwarzania ciepłej wody użytkowej. Istotną kwestią jest fakt, że niezależnie od pory roku, pompy bazują na cieple geotermalnym oraz energii słonecznej zakumulowanej w ziemi, wodach podziemnych oraz powietrzu.

Koniecznie należy dodać, iż kompleksowe systemy z pompami ciepła powietrze-woda są układami nie wymagającymi żadnej ingerencji czynnika ludzkiego - wystarczy im tylko podłączenie energii elektrycznej. Trzeba też przyznać, że skuteczność pompy ciepła jest różna w zależności od pory roku. Ich wydajność warunkuje bowiem różnica temperatur między dolnym a górnym źródłem energii - im różnica jest mniejsza, tym efektywność danego urządzenia jest wyższa (w sezonie zimowym wydajność znacznie spada). Najlepsze na rynku instalacje pomp ciepła, jak na przykład przywołanego wcześniej producenta, integruje się z dodatkowymi elektrycznymi grzałkami - odpowiedzialnymi za wspomaganie całego układu w momencie obniżonej temperatury zewnętrznej. Kiedy w okresach wiosny i lata wnętrza pomieszczeń nadmiernie się nagrzeją, praktycznym rozwiązaniem okazuje się opcja chłodzenia, w jaką także wyposażone są dobrej klasy instalacje pomp ciepła.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytaćRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.