Płatności NFC od Google coraz bliżej

redakcja 29-03-2011, 09:59

Mobilne płatności to ostatnio popularny temat, a Google postanowiło tym razem nie czekać na to, co pokaże konkurencja.

Ostatnio Google testowało NFC w kilku amerykańskich miastach i wygląda na to, że wszystko idzie po myśli wyszukiwarkowego giganta.

>>Czytaj także: Już ponad 10 tysięcy aplikacji dla Windows Phone 7

Sonda
Płatności NFC odniosą sukces?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak czytamy w serwisie Ars Technica, Google rozpoczęło współpracę z Mastercardem oraz Citigroup przy budowie swego rodzaju cyfrowej portmonetki, której głównym elementem jest oczywiście smartfon. Pierwszym urządzeniem, jakie miałoby zyskać możliwość wykonywania płatności NFC, byłoby ostatnie dziecko Google'a, urządzenie Nexus S.

Zbliżenie się do pieniędzy klientów już od dawna budzi wielkie zainteresowanie dużych producentów, a wdrożeniem w swoich urządzeniach płatności NFC (skr. Near Field Communication) zainteresowane jest także między innymi Research In Motion - producent popularnych BlackBerry.

Na razie nie wiadomo, czy NFC znajdzie się także w nowej wersji iPhone'a 5, jednak jak wspominaliśmy w Dzienniku Internautów kilkanaście dni temu, jest to bardzo prawdopodobne.

Warto przypomnieć, że bezprzewodowa transmisja danych bliskiego zasięgu może być wykorzystywana nie tylko do wykonywania płatności, ale może znaleźć swoje zastosowanie również na przykład jako cyfrowy odpowiednik prawa jazdy czy biletów.

>>Czytaj także: Gwiazdy na YouTube zarabiają miliony dolarów


Źródło: Ars Technica
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy