Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Rzęsy całkowicie zmieniają spojrzenie, tak więc kobiety są zakochane w tuszach do rzęs. Ale dziś chcemy porozmawiać z Tobą o odżywce do rzęs, która nie tylko o nie dba, ale także pomaga im rosnąć dłużej i grubiej.

Odżywka do rzęs jest jednym z najlepszych produktów, aby utrzymać je znacznie piękniejsze i silniejsze, ponieważ jak można sobie wyobrazić, nakładanie i usuwanie makijażu oznacza, że rzęsy również cierpią, zwłaszcza jeśli nadużywamy produktów wodoodpornych, które są bardziej odporne, jeśli chodzi o ich usunięcie. Z tego powodu odżywka do rzęs doskonale sprawdza się w  rutynie urodowej i pozwala osiągnąć niesamowite rezultaty.

Co to jest odżywka do rzęs?

Odżywka do rzęs

Produkt ten wskazany jest w celu wzmocnienia i wydłużenia rzęs, a także uzyskania większej gęstości. Jest on formułowany z aktywnych składników, które dostarczają witamin, składników odżywczych, peptydów i wielu innych składników, które sprawiają, że rzęsy rosną silniejsze, dłuższe i lepszej jakości.

Jak działa? Odżywka przenika do cebulki włosa, czyli tam gdzie znajdują się mieszki włosowe, więc można powiedzieć, że odżywia włos od nasady, pomagając swoimi aktywnymi składnikami sprawić, że rzęsy rosną mocniejsze i grubsze.

Aby osiągnąć wyniki, należy oczywiście być konsekwentnym i stosować produkt codziennie. Wyraźnie wyniki można zobaczyć tygodnie, a nawet miesiące później, więc nie rozpaczaj.

Kolejną kwestią, którą należy wyjaśnić jest to, że podkład do rzęs to nie to samo co odzywka. Podkład to produkt, który przygotowuje rzęsy, aby tusz wyglądał znacznie lepiej, powiedzmy, że jest to produkt, który pozostawia film ochronny i nawilżający, dzięki czemu tusz do rzęs wygląda znacznie ładniej. Z drugiej strony, najlepsza odżywka do rzęs wnika do rzęs, dzięki temu będą wyglądały na dłuższe, grubsze i mocniejsze. produkt sprawdzi się także jako odżywka do brwi. 

Cykl wzrostu rzęs 

Pierwszą rzeczą, którą musimy wyjaśnić, aby zrozumieć, jak działa serum do rzęs, jest zrozumienie cyklu wzrostu rzęs, który, podobnie jak w przypadku włosów, opiera się na trzech fazach.

Włoski rzęs mają cykl życia trwający mniej więcej 90 dni i każda rzęsa znajduje się w pewnym momencie tej fazy. Zatem nie wszystkie rzęsy są w tej samej fazie cyklu wzrostu w tym samym czasie, powiedzmy, że tylko 40% rzęs jest w fazie wzrostu.

  1. Faza anagen - to faza znana jako faza wzrostu i to w niej rodzą się nowe rzęsy. Można więc powiedzieć, że jest to najważniejsza faza podczas stosowania serum do rzęs, ponieważ to właśnie w tym czasie rzęsy najbardziej korzystają ze składników aktywnych. Czas trwania tej fazy wynosi od 4 do 6 tygodni.
  2. Faza katagenu - czyli faza przejściowa, jest to faza, w której rzęsy przestały rosnąć, powiedzmy, że są w szczytowej formie i nie są jeszcze gotowe do wypadnięcia. Trwa on około 28 dni.
  3. Faza telogenu, zwana również fazą spoczynku, jest ostatnim etapem cyklu życia rzęs. W tym momencie włosy przygotowują się do zrzucenia, rozpoczynając ponownie cykl wzrostu, a faza ta może trwać nawet do 3 miesięcy.

Jak stosować odżywkę do rzęs?

Aby przystąpić do aplikacji, należy najpierw idealnie wyczyścić oczy, czy to od makijażu, czy kremów, które uniemożliwiają odpowiednie wniknięcie produktu. Rzęsy i oczy powinny być także idealnie suche.

Odżywkę należy nakładać równo z rzęsami na całej długości powieki, za pomocą pędzelka dołączonego do tych produktów, w podobny sposób jak wtedy, gdy nakłada się eyeliner na oczy. Wystarczy bardzo mała ilość, więc pędzelek należy dobrze wycisnąć i przejechać nim wzdłuż linii rzęs.

Jak często stosować odżywkę do rzęs?

Generalnie zaleca się stosowanie co najmniej raz dziennie, najlepiej na noc, ale niektórzy zalecają robienie tego również rano, dzięki czemu kuracja będzie znacznie bardziej intensywna. A jeśli jesteś osobą, która nigdzie nie rusza się bez tuszu do rzęs, po prostu poczekaj aż produkt wyschnie i dopiero wtedy nałóż maskarę. Jednak prawdziwym kluczem do zobaczenia rezultatów jest codzienne stosowanie, dzięki czemu cykl wzrostu rzęs będzie dłuższy.

Którą odżywkę najlepiej kupić?

Obecnie znajdziemy bardzo duży wybór odżywek, a za każdym razem o coraz lepszych formułach. Jedne kondycjonują, odżywiają i chronią rzęsy, inne pomagają wzmocnić mieszek włosowy, a te najbardziej kompletne kondycjonują, wzmacniają i stymulują wzrost.

Zatem skład, na który należy zwrócić uwagę to odżywki, które odpowiadają za nawilżenie i zmiękczenie rzęs; a z drugiej strony składniki, które pomogą rzęsom rosnąć mocniej takie jak peptydy, proteiny, ekstrakty botaniczne, ceramidy czy ekstrakty wzrostowe, które odżywiają i wzmacniają unikając przerzedzenia rzęs. Znanym składnikiem tego typu produktów jest Biotyna (wit B), która wspomaga wzrost włosów.

Kupując serum do rzęs należy również upewnić się, że kupowane produkty są niezawodne i przebadane dermatologicznie, aby uniknąć reakcji zapalnych lub alergii. Unikaj też składników takich jak parabeny czy siarczany, które są szczególnie drażniące.

Czy moje oczy ściemnieją?

Kiedy te produkty po raz pierwszy pojawiły się na rynku, to prawda, że niektórzy ludzie zauważyli, że ich oczy ciemniały po użyciu tych serum. Było to prawdopodobnie spowodowane składem z prostaglandyną, składnikiem, który nie jest przeznaczony do użytku kosmetycznego, ale do użytku medycznego; przy leczeniu jaskry, do czego był przeznaczony, odkryto, że również niesamowicie poprawił wygląd rzęs. W rezultacie, produkty wzrostu rzęs z tym składnikiem zyskały na popularności Obecnie składnik ten jest zakazany, ale można znaleźć firmy, które po badaniach znalazły pochodne tego związku, które są zarówno skuteczne jak i bezpieczne.

 

Foto, publikacja: elevercosmetics.pl


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E