Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

O czym pamiętać kupując ubrania przez internet?

23-04-2019, 10:47

Sklepy internetowe posiadają coraz bogatszą ofertę ubrań oraz dodatków. Wiele osób jednak wciąż boi się zakupów tą drogą, ponieważ produkt na zdjęciu może różnić się od tego, co dostaniemy w rzeczywistości. Oprócz tego nie wiemy, jak dana rzecz będzie na nas leżeć, czy trafimy z rozmiarem, czy nie będzie problemów z przesyłką lub zwrotem towaru. Aby zminimalizować ryzyko nietrafionego zakupu, najlepiej przestrzegać kilku cennych wskazówek.

zakupy przez internet

1. Opinie klientów

Coraz więcej sklepów wprowadza na stronach zakładkę, gdzie można pozostawiać swoje opinie o produkcie. To bardzo przydatna opcja, która pomoże nam w podjęciu decyzji.

Opisy ubrań są z reguły dość dokładne, jednak czasami nie uwzględniają cennych informacji, na które zwróci uwagę inny klient.

2. Sprawdzenie rozmiarów

Od dawna wiadomo, że rozmiary różnią się w zależności od sklepu. Aby uniknąć pomyłki, najlepiej przejść do zakładki opisującej tabele rozmiarów albo odwiedzić dany sklep stacjonarnie. W ten sposób rozeznamy się, który rozmiar w danym miejscu pasuje nam najlepiej.

Wiele firm stosuje psychologiczny zabieg polegający na zaniżaniu rozmiarów, tak aby klient czuł się bardziej komfortowo przymierzając ubrania.

3. Dokładne zmierzenie się

Jeśli zamawiamy daną rzecz, szczególnie w nowym sklepie, koniecznie weźmy w rękę centymetr i zmierzmy dokładnie biodra, talię i inne miejsca, które będą istotne przy danym zakupie.

Sugerując się jedynie metką narazimy się na duże ryzyko, że rzecz nie będzie pasować.

4. Szukanie oszczędności

Zakupy przez internet stwarzają częste okazje na dostanie ubrań w obniżonych cenach.

Co prawda stacjonarnie również zdarzają się promocje, ale najczęściej nie mamy wtedy czasu i ochoty na stanie w kolejkach do przymierzalni i do kas. Warto skorzystać ze stron oferujących kody rabatowe do naszych ulubionych sklepów, jak np. tripplo.

Czekanie na specjalne okazje, takie jak dzień kobiet, dzień dziecka, czy black friday to również dobra decyzja. Możemy także regularnie odwiedzać serwisy, w których osoby wystawiają ubrania używane. Z reguły sprzedają rzeczy, które nie pasują, nie podobają się lub się znudziły.

W takich miejscach można znaleźć prawdziwe perełki za grosze. Kupowanie tą drogą wiąże się jednak z ryzykiem i najlepiej zachować ostrożność.

Zanim dokonamy płatności zapytajmy sprzedawcę o wszystkie szczegóły i poprośmy o więcej zdjęć.

5. Chłodne podejście do oferty

Unikajmy zakupów pod wpływem impulsu. Czasami widzimy daną rzecz na modelce i nagle bardzo pragniemy ją mieć.

Pamiętajmy jednak, że kupujemy produkt, a nie zdjęcie. Musimy mieć pewność, że dane ubranie będzie wyglądało na nas równie dobrze.

Weźmy pod uwagę następujące aspekty:

  • czy dany krój oraz kolory dobrze do nas pasują,
  • czy rzecz jest nam potrzebna i gdzie będziemy ją nosić,
  • czy mamy w szafie dodatki, które będą pasować do tego ubrania,
  • czy ubranie będzie podkreślać naszą figurę, czy uwydatni nasze mankamenty,
  • czy detale i wykończenie nam odpowiadają.

Taka chłodna kalkulacja pomoże nam zrezygnować z większości zbędnych ubrań w szafie. Kupując daną rzecz powinniśmy mieć przeświadczenie, że będziemy się w niej dobrze czuć.

Jeśli sukienka jest ładna, ale martwi nas duży dekolt, to prawdopodobnie nie będziemy jej nosić.

Czasem nie zwracamy uwagi na to, że dana rzecz jest zbyt prześwitująca lub obcisła, a to są powody, dla których ubranie prawdopodobnie wyląduje na dnie naszej szafy.

Kolejna sprawa to materiał. Mało osób zwraca uwagę, czy rzecz, która nam się podoba jest z przyjemnego, oddychającego materiału.

Jeśli bluzkę uszyto z jedwabiu, prawdopodobnie będzie nam szkoda prać jej w pralce i założymy ją tylko kilka razy. Zwróćmy uwagę, czy upatrzona przez nas rzecz łatwo się gniecie.

Mało kto ma ochotę i czas na codzienne prasowanie. Jeśli mamy wątpliwości co do materiału, zawsze pytajmy sprzedawcę przed zakupem.

6. Sceptyczne podejście do opisu

Opisy w sklepach internetowych, pomimo, że zazwyczaj są dokładne, czasami mijają się z rzeczywistością.

Pamiętajmy o tym, że producenci tworzą je, aby sprzedać produkt. Informacja o tym, że sukienka wymodeluje nam sylwetkę i podkreśli talię może być jedynie chwytem marketingowym. Producent nie zna naszej figury, nie wie co chcemy podkreślić, a co ukryć.

Musimy sami mieć świadomość swoich atutów oraz wad i na tej podstawie podejmować decyzje.

Czytając opisy produktów często natrafimy na sformułowania typu "długość do kolan". Nie dajmy się nabrać na to, że każdy ma ten sam wzrost i wymiary.

Zmierzmy dokładnie swoje wymiary i sami oceńmy dokąd będzie sięgać dana rzecz. Możemy również zmierzyć długość sukienki do kolan, którą mamy w szafie.

7. Szczególna czujność przy kupowaniu butów

Buty są jednymi z trudniejszych zakupów przez internet. Musimy pamiętać o różnych zasadach, jak np. to, że buty sportowe są zwykle nieco większe od wizytowych.

Mierzenie rozmiaru jest tutaj kluczowe i musimy przyłożyć się do tej czynności. Jedną z opcji jest zmierzenie wkładki ulubionych butów o podobnym fasonie.

Można również zmierzyć stopę linijką i do wyniku dodać 0,5 cm. Ostatnia metoda to odrysowanie rozmiaru stopy na kartce papieru. Pamiętajmy, że najlepiej mierzyć stopę w środku dnia.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:





fot. Freepik




fot. Freepik



fot. DALL-E