Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Netflix przez rok za darmo? Nie daj się nabrać!

Kamil Sadkowski 17-05-2017, 12:03

Obietnica dostępu do ulubionych filmów i seriali za darmo okazuje się być na tyle kusząca, że cyberprzestępcy postanowili wykorzystać ją w swoim najnowszym oszustwie. Wiadomości tego typu rozprzestrzeniają się za pomocą komunikatora WhatsApp.

Użytkownicy komunikatora WhatsApp otrzymują od swoich znajomych wiadomości z linkiem prowadzącym do strony wyglądającej jak oficjalny serwis Netflix.

fałszywy netflix

Po kliknięciu w link, użytkownik zostaje przekierowany na stronę, na której zostaje wyświetlony komunikat informujący, że aby otrzymać bezpłatny roczny dostęp do serwisu, należy przesłać link do 10 kolejnych osób na WhatsApp.

Jeśli użytkownik udostępni link określonej liczbie znajomych, zostaje przekierowany na stronę wskazującą ostatni etap aktywacji. W tym czasie przestępcy wykradają informacje ze smartfona użytkownika i wysyłają wiadomości na numery SMS Premium.

wiadomosci o netflix na whatsapp

Zaobserwowaliśmy rozprzestrzenianie się wiadomości w języku angielskim, hiszpańskim i portugalskim, jednak z uwagi na popularność i wielojęzyczność Netflixa nie możemy wykluczyć pojawienia się w najbliższym czasie wiadomości z linkiem do rzekomej promocji w innych językach.

Osoby, które wpadły w pułapkę, przede wszystkim powinny nie udostępniać linku kolejnym znajomym – dzięki temu mniej osób padnie ofiarą oszustów. Warto także poinformować osoby, od których otrzymaliśmy link, że padły ofiarą cyberprzestępców. Dodatkowo warto skontaktować się z operatorem sieci komórkowej, by upewnić się, że wysyłanie wiadomości na numery SMS Premium zostało zablokowane.

Autor: Kamil Sadkowski, ESET


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: ESET, DAGMAOstatnie artykuły:
Tematy pokrewne:  

tag Whatsapptag Premium SMStag oszustwatag Netflixtag ESET