NASA potwierdza włamanie

07-05-2012, 16:14

Grupa "The Unknowns" poinformowała, że złamała zabezpieczenia 10 znanych organizacji. Dotychczas włamania potwierdziły NASA oraz Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) - zauważa serwis ZDNet.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


The Unknowns zapewniali na początku tygodnia, że udało im się włamać do 10 organizacji z całego świata. Poza dostępem do kont administratorów w ręce cyberprzestępców miały się dostać również tajne dane.

Czytaj także: Brytyjskie witryny rządowe celem Anonymous

Internauci dokonujący włamań zapewniają jednak, że ich celem nie było wyrządzenie szkód, a zwrócenie uwagi na problem słabych zabezpieczeń. Jak informują The Unknowns, już teraz wiele z atakowanych systemów załatało wykorzystywane przez nich wcześniej luki.

Grupa umieściła w sieci zrzuty ekranu dokumentujące włamania m.in. do NASA, ESA, Uniwersytetu Harvarda, Francuskiego Ministerstwa Obrony, Amerykańskich Sił Powietrznych czy firmy Renault. Eksperci z NASA zauważyli włamanie na stronie 20 kwietnia, po czym całkowicie ją wyłączyli - poinformował rzecznik agencji w rozmowie z ZDNet. - Agencja bierze tego typu zagrożenia bardzo poważnie, jednak tym razem nie wyciekły żadne tajne dane.

The Unknowns, podobnie jak grupa Anonymous, poinformowali jednak o udostępnieniu zgromadzonych podczas włamań informacji. W serwisie MediaFire udostępniono 250-megabajtową paczkę dokumentów wojskowych. Jak zauważa ZDNet, niektóre z plików miały już kilka lat, choć nie brakowało również datowanych na początek tego roku.

Czytaj także: Anonymous włamali się na strony chińskiego rządu


Źródło: Twitter, ZDNet


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.