Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Napędy elektromagnetyczne - charakterystyka i zastosowanie

26-05-2020, 14:22

Napędy elektromagnetyczne są stosowane w różnych branżach przemysłu. Czym się charakteryzują? Jakie są ich właściwości? Na te i podobne pytania odpowiadamy poniżej.

napęd

  1. Napędy elektromagnetyczne - charakterystyka
  2. Zastosowanie napędów elektromagnetycznych

Napędy elektromagnetyczne - charakterystyka

Napędy elektromagnetyczne to urządzenia wykorzystujące działanie pola elektromagnetycznego. Ruch silnika występuje, kiedy na stojanie zostaje wytworzone elektromagnetyczne pole, które wiruje wokół osi silnika. Rynek oferuje szeroki wybór napędów o różnych parametrach, dostosowanych do konkretnych potrzeb klienta, rodzaju urządzenia albo specyfiki branży. Przykładowo, przedsiębiorstwo TMS Eco oferuje kilka rodzajów modeli o odmiennej charakterystyce. W ofercie posiada m.in. napędy o sile wymuszenia od 13 do 600 kilogramów, trybie pracy ciągłym S1, wybuchowości ATEX II 3 DG oraz innych, a także odmiennej amplitudzie drgań. Pozwalają one na regulację wydajności za pomocą sterowników. Dzięki zastosowaniu solidnych materiałów i tworzyw sztucznych, np. włókna skalanego, gwarantują niezawodną, długą prace. Użycie nowoczesnych rozwiązań technologicznych gwarantuje z kolei płynną, bardzo efektywną pracę w różnych, w tym bardzo niekorzystnych, warunkach. Sprzęty posiadają ponadto różnego rodzaju zabezpieczenia.

Dobrej klasy napędy elektromagnetyczne od polecanego producenta powinny cechować się wysoką jakością wykonania, znakomitą wytrzymałością i solidnością, a także bezawaryjnością. Powinny zapewniać również ciągłą, wydajną pracę.

Wybór konkretnego modelu maszyny nie zawsze jest prosty, zwłaszcza w przypadku osób niezaznajomionych z tym zagadnieniem. Dlatego też profesjonalny dostawca napędów powinien zawsze służyć poradą w zakresie m.in. wyboru najbardziej odpowiedniego rodzaju urządzenia.

Zastosowanie napędów elektromagnetycznych

Ze względu na różnorodność modeli, napędy znajdą zastosowanie w wielu branżach i gałęziach przemysłu. Sprawdzą się m.in. w przemyśle motoryzacyjnym. Są również przystosowane do najbardziej surowych standardów branży farmaceutycznej, chemicznej czy spożywczej. Są wykorzystywane także w sektorze maszynowym, infrastrukturalnym czy wodociągowo-kanalizacyjnym. Z maszyn wyposażonych we wspomniane napędy powszechnie korzystają przedsiębiorstwa produkcyjne czy dystrybucyjne. Szacuje się, że aktualnie branże związane z napędami elektromagnetycznymi tworzą w Polsce rynek o wartości do ok. 400 milionów złotych. Warto przy tym mieć na uwadze, że ze względu na regularnie zmieniający się rynek polski i światowy, kwoty te mogą jeszcze wzrosnąć.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:

fot. DALL-E




fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E


Tematy pokrewne:  

tag napędy elektromagnetyczne