Mobilne systemy sprzedaży – sprzedaż możliwa bez ograniczeń!

11-08-2019, 18:07

Nowoczesne systemy sprzedaży pozwalają na prowadzenie transakcji nie tylko w siedzibie firmy, ale także poza nią.

mobilny system sprzedaży

Oprogramowanie dla firm to już nie tylko skomplikowane w obsłudze i mało atrakcyjne wizualnie programy na komputery PC. To również bardziej rozbudowane i zaawansowane, a przy tym proste w obsłudze oprogramowanie – to także mobilne systemy sprzedaży przeznaczone do użytku na urządzeniach mobilnych.

Co warto wiedzieć o systemach sprzedaży tego rodzaju? Zachęcamy do zapoznania się z podstawowymi informacjami na ich temat!

Czym są mobilne systemy sprzedaży?

Mobilne systemy sprzedaży to specjalne oprogramowanie wspierające sprzedaż, które przeznaczone jest do użytku na smartfonach oraz na tabletach. Dzięki temu, że można korzystać z niego na takich urządzeniach, pozwala ono na prowadzenie sprzedaży także poza siedzibą firmy.

Dzisiaj mobilne systemy sprzedaży cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców, którzy realizują sprzedaż nie tylko w swoich siedzibach, ale także wychodzą poza nie, aby tam zawierać umowy sprzedażowe z klientami.

Aplikacje mobilne pozwalają również na pracę offline w przypadku, gdy użytkownik nie posiada obecnie dostępu do internetu.

Mobilne systemy sprzedaży – dla kogo?

Najczęściej mobilne systemy sprzedaży wybierane są przez firmy handlowe zatrudniające przedstawicieli handlowych działających poza siedzibą firmy. Także w urządzenia mobilne z takimi systemami wyposażani są dostawcy, serwisanci czy kontrolerzy.

Zastosowanie mobilnych systemów sprzedaży pozwala wówczas na zawarcie umowy, w tym także wystawienie dokumentu sprzedaży, na przykład paragonu, faktury czy dowodu dostawy. Wówczas sprzedaż czy zlecenie zamówienia może odbyć się mobilnie – w dowolnym miejscu i czasie, ponieważ oprogramowanie na urządzeniu mobilnym na bieżąco łączy się z bazą danych firmy.

Jakie funkcje oferują mobilne systemy sprzedaży?

Mobilne systemy sprzedaży mogą zaoferować swoim klientom kompleksowe wsparcie w realizacji sprzedaży, a także wspierają inne działania biznesowe.

Wybrane funkcje oferowane przez mobilne systemy sprzedaży:

 • obsługa zapytań ofertowych
 • przyjmowanie zamówień
 • wystawianie dokumentów sprzedaży
 • sprawdzanie dostępności w magazynach firmy
 • uzyskanie szybkiej informacji o rabatach, promocjach, limitach kredytowych klienta
 • dostęp do innych informacji o kliencie
 • rozliczanie należności
 • prostsze planowanie spotkań i kontaktów
 • obsługa kalendarza dostaw
 • dostęp do historii transakcji i zamówień
 • przygotowywanie analiz i raportów na podstawie posiadanych danych
 • rejestrowanie pokonywanych tras do klientów – geolokalizacja
 • komunikator – komunikowanie się z użyciem aplikacji

Jak wdrożyć mobilne systemy sprzedaży w swojej firmie?

Aktualnie mobilne systemy sprzedaży posiada w swojej ofercie wiele firm, które zapewniają klientom dostęp do szerokiej gamy funkcjonalności, by prowadzenie działalności za ich pośrednictwem było jeszcze efektywniejsze.

Jednym z liderów w dostawie mobilnych systemów sprzedaży jest firma IT Center z miasta Warszawa, w której ofercie znajduje się pełna paleta systemów tego typu przeznaczonych dla różnych odbiorców:

 • SOTIPM MOBILE – oprogramowanie przeznaczone dla kierowców, dostawców oraz serwisantów, które pozwala między innymi na wizualizację trasy, tworzenie protokołów przejazdu, podgląd planu dnia
 • MOBILE MANAGER – systemy mobilne przeznaczone dla kierowców oraz logistyków, które ułatwiają kontrolę pracy, umożliwiają podgląd planu dnia, trasy, kontrolę pozycji, a także zawierają komunikator do łatwego porozumiewania się z pracownikami mobilnymi
 • MOBILE ERP – mobilny system sprzedaży dedykowany dla przedstawicieli handlowych, który pozwala na zbieranie informacji o kontrahentach, planowanie spotkań raz zadań, przygotowywanie umów i ich elektroniczne podpisanie, tworzenie zamówień, posiada też wbudowany komunikator

Firma IT Center przygotowuje również oprogramowanie dedykowane dla swoich klientów, które szyte jest na miarę, aby spełnić całkowicie ich wymagania. Więcej informacji związanych z ofertą firmy IT Center oraz jej oprogramowaniem biznesowym można znaleźć na stronie internetowej: sotipm.pl. Zapraszamy!

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytaćRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.