Microsoft zapłaci za technologię zabezpieczającą Windowsa

05-08-2011, 12:29

Korporacja z Redmond hojnie wynagrodzi autorów najlepszych pomysłów na zabezpieczenia dla Windowsa.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Mobilna platforma od Microsoftu staje się coraz bardziej rozbudowana, jednak korporacja nie zapomina także o swoim głównym produkcie, który wkrótce może zyskać nowe zabezpieczenia.

>>Czytaj także: Marne przychody Microsoftu z Windows Phone

Sonda
Korzystasz z iTunes?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Na konferencji Black Hat w Las Vegas Microsoft zapowiedział konkurs, w którym główną nagrodą jest aż 200 tys. dolarów. Zadaniem uczestników jest przygotowanie najlepszego systemu zabezpieczeń dla Windowsa związanego z ochroną pamięci.

- W miarę jak zwiększa się liczba ataków na komputery prywatne i rządowe, Microsoft stwierdził, że trzeba zachęcić do działań związanych z bezpieczeństwem komputerowym - powiedział Matt Thomlinson z Microsoftu. - Chcemy skupić się na rozwijaniu innowacyjnych rozwiązań zamiast zwyczajnie odkrywać pojedyncze luki.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, nagroda główna to 200 tys. dolarów, natomiast również zajęcie kolejnych miejsc wiąże się z przyzwoitą gratyfikacją. Autor drugiego rozwiązania otrzyma 50 tys. dolarów, natomiast za ostatnie miejsce na podium Microsoft zaoferuje subskrypcję MSDN o wartości 10 tys. dolarów.

Warto zauważyć, że wypłacanie nagród za pomoc w poprawianiu zabezpieczeń stosuje coraz większa grupa informatycznych gigantów. Niedawno do Google'a i Mozilli dołączył również Facebook, który oferuje internautom po 500 dolarów za każdą odnalezioną lukę.

>>Czytaj także: Nokia wyda 80 mln funtów na promocję Windows Phone 7


Źródło: BlueHat


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.