Microsoft wesprze startupy wykorzystujące Kinecta

21-11-2011, 14:58

10 firm zajmujących się tworzeniem aplikacji wykorzystujących sterownik Kinect może liczyć na wsparcie od Microsoftu.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Microsoft poinformował, że zamierza uruchomić inicjatywę Kinect Accelerator dla osób przygotowujących oprogramowanie wykorzystujące Kinecta. Całość ma wystartować już w marcu 2012 roku.

Czytaj także: Don Dodge: Startupy to małe firmy... globalne. Trzeba myśleć globalnie.

Do udziału w przedsięwzięciu zaproszeni są zarówno deweloperzy aplikacji dla Xboksa, jak i Windowsa. Warto przypomnieć, że Microsoft nie umożliwił jednak jeszcze sprzedaży oprogramowania pecetów, które wykorzystywałoby sterownik Kinect.

Program ma być wspierany przez organizację TechStars, która obsługuje startupy technologiczne, a także oferuje im wsparcie finansowe. Zespoły przygotowujące oprogramowanie dla Kinecta spędzą trzy miesiące w Seattle, gdzie znajduje się biuro Kinect Accelerator. Tam na uczestników czeka wsparcie ze strony pracowników Microsoftu, mentorów, a także przedsiębiorców. Istotna jest również pomoc finansowa w wysokości 20 tysięcy dolarów, która ma przyśpieszyć tworzenie projektu.

Po trzech miesiącach wcielania pomysłu w życie programiści będą prezentowali gotowe rozwiązania inwestorom, którzy mogą zdecydować się na dalsze wspieranie najlepszych z nich. Chęć uczestnictwa w programie można zgłaszać do 25 stycznia na stronie Microsoftu.

Warto przypomnieć, że niedawno plany utworzenia funduszu dla startupów technologicznych ogłosiły również France Telecom oraz Publicis. Łączny kapitał, jaki ma zostać przeznaczony na wsparcie dla firm, wyniesie ponad 150 milionów euro.

Czytaj także: Szansa na znalezienie nowych inwestycji na XI Pitch Rally


Źródło: Microsoft


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.