Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Ogólna dynamika rynku e-commerce w Polsce w ostatnich latach nie przestaje zadziwiać nawet najbardziej dyskretnych analityków. Kraj aktywnie rozwija swoją infrastrukturę cyfrową. Podczas gdy w przeszłości klienci ufali tylko uznanym marketom, w 2023 roku popularność małych sklepów internetowych wzrosła skokowo. Markety internetowe nie mogą dać klientowi tego, na co stać mały sklep - osobistego podejścia i specjalnego nastawienia do każdego klienta. To właśnie sprawia, że większość klientów wciąż wraca. Nawet kwestia ceny schodzi na dalszy plan.

 Oise Trade spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Według raportu "E-Commerce w Polsce 2022" 77% internautów w kraju kupuje większość swoich produktów w sieci, przy czym 75% korzysta wyłącznie z polskich stron, a tylko 32% z zagranicznych. Do zwykłych rytuałów zakupów w sieci: porównywania cen między sklepami online i offline, szukania promocji i okazji, dołączył zwyczaj robienia zakupów z domu. Wygoda i prostota stały się trendem.

Chcemy komunikować się bez stresu, z tymi, którym ufamy. Przyjemne wspomnienia z procesu zakupowego i user experience stały się ważnymi elementami promocji marketingowej. Rentowność małego biznesu internetowego i jego promocja na trudnym rynku to właśnie te tematy, ostatnio zostały omówione przez ekspertów z Oise Trade Limited w ich publicznym webinarze. Nawet mała strona internetowa może być modna, przydatna i ciekawa. A wykorzystując model biznesowy dropshippingu, dość łatwo jest rozpocząć własny biznes internetowy. 

Co to jest dropshipping?

Sprzedaż produktu bez konieczności jego odkupienia to podstawowa idea dropshippingu. Jest to schemat sprzedaży detalicznej, w którym sklep może działać bez magazynu i hurtowego zakupu towarów. Dropshipping łączy sprzedawcę (dostawcę towarów), właściciela sklepu internetowego (dropshippera) i kupującego (klienta). Kupujący znajduje interesujący go produkt w sklepie internetowym sprzedawcy, składa zamówienie, dokonuje płatności. Partner dropshippingowy nie tylko dostarcza towar, ale także świadczy usługi pakowania i dostawy do klienta. 90% małych i średnich sklepów internetowych wykorzystuje dropshipping w swojej działalności.

Przychody z dropshippingu

Sprzedawca zawsze szuka równowagi między ceną a jakością. Jego sukces zależy od wielkości i skali biznesu, wyboru produktów, możliwości finansowych, inwestycji w marketing i obsługę klienta. Zysk dropshippera to marża (różnica) między ceną dostawcy a ceną, po której produkt został kupiony, zwykle 20-40% z każdej sprzedaży.

Oise Trade spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Jak działa dropshipping?

Sklep internetowy umieszcza na swojej stronie towary, których nie posiada fizycznie w magazynie. Jego strona internetowa jest rodzajem wirtualnej witryny sklepowej. Proces sprzedaży wygląda następująco:

1) Kupujący wybiera produkt i składa zamówienie na stronie internetowej sprzedawcy.

2) Sprzedawca przesyła zamówienie do dostawcy, przekazując mu informacje, gdzie i w jakiej ilości ma dostarczyć towar.

3) Dostawca wysyła produkty bezpośrednio do kupującego w imieniu sprzedawcy.

4) Zysk sprzedawcy to różnica między ceną hurtową dostawcy a ceną ustaloną przez sprzedawcę na jego stronie

Dropshipping - 6 kroków

Sukces w dropshippingu, przede wszystkim, zależy od produktów, które oferuje sklep internetowy. Ważne są również cechy osobiste dostawcy, jego reputacja, a także popularność platformy handlowej. Inwestując w promocję swojego biznesu, dropshipper inwestuje w swoją przyszłość, nazwisko i reputację.

Początkujący dropshipper z ograniczonym budżetem powinien wykonać sześć następujących kroków:

  1. Wybierz niszę
  2. Zrób badania rynku i konkurencji
  3. Znajdź wiarygodnych dostawców
  4. Stwórz swój sklep internetowy
  5. Wypromuj swój biznes dropshippingowy
  6. Analizuj i ulepszaj swój sklep

Założenie sklepu internetowego jest bardzo proste dzięki platformie eCommerce Shopify. Nie potrzebujesz technicznego zaplecza, aby go skonfigurować i prowadzić, dodatkowe narzędzia platformy pomagają zwiększyć sprzedaż.

Plusy i minusy dropshippingu

Do zalet dropshippingu należą: 

- Niski koszt rozpoczęcia działalności. Dropshipping nie wymaga dużej inwestycji kapitałowej, co czyni go atrakcyjną opcją dla początkujących przedsiębiorców.

- Szeroki wybór towarów. Ten model biznesowy pozwala działać w różnych niszach i kierunkach, na dużych i małych rynkach, wybierać towary, które będą atrakcyjne dla klientów.

- Minimalne koszty reklamy. Korzystając z tanich kanałów promocji, mediów społecznościowych, blogów i YouTube, możesz zróżnicować swoje inwestycje w reklamę.

- Wolność i elastyczność w miejscu pracy. Jeśli masz laptopa i dostęp do internetu, możesz pracować z każdego miejsca na świecie.

Wady dropshippingu

Sprzedawca i jego sklep internetowy nie mogą:

- Kontrolować dostawcy. Prawie niemożliwe jest śledzenie czasu i jakości produktów wysyłanych przez dostawcę.

- Otrzymać szybkiej i pełnej informacji o ilości i odnowieniu towarów w magazynie dostawcy. Oznacza to, że dropshipper może sprzedawać towary, których nie ma w magazynie.

- Szybko rozwiązywać problemy, które wpływają na reputację całego biznesu: kontrolować czas realizacji zamówienia, pakowania, wysyłki.

- Wpływać na niższe marże, gdy konkurencja cenowa jest duża na wybranym rynku, obniża to oczekiwane zyski dropshippera.

Firmy dropshippingowe w Polsce

W Polsce działa kilka firm zajmujących się dropshippingiem. Niektóre specjalizują się w określonych kategoriach towarów, inne oferują szeroki asortyment.

Wybieraj dostawców z dobrą reputacją, przejrzystą polityką zwrotów i gwarancją jakości. Przede wszystkim dowiedz się: ile czasu dostawca przeznacza na przygotowanie towaru do wysyłki, jak oblicza dostawę? W jaki sposób dokonuje wysyłki, jak organizuje logistykę? Możesz przestudiować opinie innych dropshipperów i sprzedawców. Możesz też porównać ceny sprzedaży i warunki współpracy innych dostawców.

Allegro.pl to jeden z najpopularniejszych serwisów e-commerce w Polsce. Jest to platforma handlowa, na której osoby prywatne i przedsiębiorstwa kupują i sprzedają towary online, w tym z dostawą bezpośrednią. Allegro oferuje szeroką gamę towarów, w tym elektronikę, odzież i artykuły gospodarstwa domowego. Wielu polskich dropshipperów wykorzystuje Allegro jako dodatkowy kanał sprzedaży, aby zwiększyć swój zasięg.

Oberlo to firma, która została przejęta przez Shopify w 2017 roku. Oberlo zapewnia szeroką gamę produktów, w tym ubrania, buty, elektronikę, akcesoria i inne. Oberlo integruje się z platformą Shopify, upraszcza to proces zamawiania i kontrolę dostaw.

Doba, platforma dropshippingowa obecna w Polsce, daje swoim klientom dostęp do ponad 2 milionów produktów.

Wholesale2B to platforma, która skupia dostawców dropshippingowych w różnych kategoriach produktów, w tym elektroniki, mody, a nawet żywności.

AliExpress to globalny wirtualny rynek, na którym tysiące dostawców z całego świata oferuje tanie produkty i szybką dostawę. Jest to kompletne rozwiązanie e-commerce z szeroką gamą produktów i łatwymi w użyciu narzędziami.

Oise Trade Poland to kolejna popularna w Polsce platforma dropshipping sourcingowa, łącząca polskich sprzedawców internetowych z dostawcami i hurtownikami, umożliwiając im sprzedaż produktów bez zapasów. Dzięki wykorzystaniu platformy firmy jako jednego z kanałów sprzedaży, dropshipperzy zyskują dodatkowy zasięg i zwiększają bazę klientów.

Oise Trade spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Na drodze do doskonałości z Oise Trade

Generowanie zamówień to główne zadanie dropshippera. Rozwija on swój biznes i robi marketing, szuka ciekawych ofert i dostawców, zajmuje się zamówieniami i reklamacjami klientów. Warto o tym pamiętać, zaczynając przygodę z tą trudną, ale ciekawą ścieżką.

Bądźmy bowiem szczerzy: każdy biznes wymaga inwestycji, pomysłów, wysiłku, czasu, finansów. W idealnym sklepie internetowym przemyślano absolutnie wszystkie procesy i zbudowano komunikację. Aby strona działała i przynosiła zyski, trzeba ją rozwijać i reklamować. Szukać nowych podejść, ciągle analizować wyniki, zmieniać kanały promocji, opracowywać niekonwencjonalne kreacje. Firma Oise Trade Company służy tutaj pomocą. Jej eksperci opracowują indywidualne rozwiązania marketingowe dla konkretnych zadań i projektów. Oise Trade przenosi działalność klientów na główne rynki międzynarodowe, wyszukuje potencjalnych partnerów, analizuje powiązania i sprawdza reputację biznesową kontrahentów.

 

Grafika i treść: materiał partnera


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik