Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Komentarze:

  • ~qqq
    [w odpowiedzi dla: ~Boro]

    I tu się bracie mylisz ! Można na pendrive zapisać dane ! Chodzi właśnie o to by ich zapis był niemożliwy i próba ingerencji tj. zapisania zmiany w systemie (czytaj na płycie) była niemożliwa. Żeby nie było, że jestem całkowicie na nie, to można pendriva zrobić z karty pamięci i czytnika kart np. sd. Pstryczkiem blokujesz możliwość zapisu na karcie i po kłopocie.

    16-02-2011, 14:03

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~krzysiek1
    [w odpowiedzi dla: ~Gość]

    Widzisz nie do końca jest tak że płyta CD jest pewna jak nagrana na windows, bo wirus może w trakcie nagrywania obrazu linuksa zapisać swój kod, jeśli np masz zarażonego NERO :). generalnie samo ściągnięcie obrazu z pewnego źródła z internetu też nie daje 100% pewności że aktywny wirus nie wpisze się do niego po ściągnięciu a ty potem nagrasz go sobie na płytkę razem z linuksem live, Jeśli wirus zostanie zbootowany z plytki może zarazić bios i działać niezaleznie od Linuksa. Dla tego równie dobrze jest poprostu zainstalować linuksa np z tloczonej płytki z czasopisma na pendrive zamiast na dysku twardym. Bezpieczeństwo takie same jak w przypadku live CD, za to szybsze uruchamianie, i możliwość konfiguracji i zapisywania danych. Innymi slowy funkcjonalność taka sama jak dla zainstalowanego na dysku. Jednak w tedy warto rozważyć czy jednak nie wygospodarować na linuksa troche miejsca na twardzielu :D

    22-01-2010, 14:56

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Wesoły

    @Raj, chyba u Ciebie. Choć fakt że ja od bardzo bardzo dawna nie instalowałem świeżej instalacji Ubunciaka więc może coś się pod tym względem zmieniło. Jedyne co się u mnie zmienia po wsadzeniu jakiejkolwiek płyty CD/DVD to to że pojawia się ikona że coś takiego pracuje.
    Kiedyś może przedobrzę z kombinowaniem w systemie i padnie w końcu to może puszczę świeżą instalację. Na razie system zajmuje z pełną gamą aplikacji całe 9GB i działa jak w dniu kiedy go zainstalowałem (czyli świetnie). Się przekonam w takim wypadku. Albo ja coś z dawien dawna przestawiłem i zapomniałem albo system ma inne domyślne ustawienia niż wtedy.
    No i jak mówiłeś - w ten sposób niczego nie złapiesz. Weź nagraj płytę z plikiem autorun skierowanym na jakąś aplikację na płycie w Windowsie. Zobaczysz jakie to "wygodne".

    20-10-2009, 16:38

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Robbo

    Dziękuję za wspaniały pomysł! Ściągnąłem sobie kilka wersji linuksa. Najlepiej działa UBUNTU. (Bank odmówił współpracę z przeglądarką Knoppix).

    Potwierdzenia transkackji (PDF) zapisałem do tymczasowego pulpitu Ubuntu i wysłałem e-mailem do siebie.

    JESZCZE RAZ WIELKIE DZIĘKI !!!

    20-10-2009, 14:28

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Anonim

    raj: To tylko środowisko graficzne, możesz sobie zainstalować Fluxbox'a i Thunar'a to ci się na pewno automatycznie nic nie będzie uruchamiało :P

    A co do aktualizacji, dlatego wolę Arch'a, ciągła dystrybucja, każda nowa wersja instalacyjna to po prostu zrzut paczek podstawowych.

    19-10-2009, 12:35

    Odpowiedz
    odpowiedz
Chwilowo brak danych. Sprawdź później :)