iPhone 4 trafia do sklepów! Będą kolejne rekordy?

25-06-2010, 10:13

Rozpoczęła się sprzedaż nowego iPhone'a 4 i oczywiście ustawiły się po niego efektowne kolejki. To już chyba siła tradycji. Analitycy spodziewają się, że sprzedaż będzie dobra i problem będzie z podażą, nie z popytem. Trzeba jednak pamiętać, że ten model iPhone'a wchodzi na rynek bardziej konkurencyjny niż kiedyś.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W Dzienniku Internautów pisaliśmy już o nowym iPhone 4 oraz o iPhone OS 4. Nowe urządzenie ma ekran gwarantujący ostrzejszy obraz, dwie kamery, mniejsze wymiary, lepszą baterię oraz procesor Cortex A4 jak w iPadach.  Nowy system operacyjny jest z kolei częściowo wielozadaniowy i ułatwia organizowanie aplikacji.

Gazeta Prawna za agencją Bloomberg podaje, że w Japonii przed sklepem wiodącego japońskiego operatora telefonii komórkowej Softbank Corp., uformowała się kolejka z 320 osób. Wynik niezły, ale nie rekord. Na iPhone'a 3G w 2008 roku czekało w tym miejscu 1500 konsumentów.

Analitycy spodziewają się, że Apple może sprzedać nawet 10 mln urządzeń do końca kwartału. Z drugiej jednak strony iPhone musi się liczyć z konkurencją w postaci urządzeń z Androidem.

>>> Czytaj: iPhone 4: 600 tys. zamówień i zawieszenie przedsprzedaży

Z danych ujawnionych przez firmę comScore wynika, że w Europie iPhone posiada 18% udziału w rynku smartfonów. Najbardziej popularne są urządzenia z Symbianem (58%), najmniej popularne z Androidem (3%). Użytkowników iPhone'a wyróżnia szczególna aktywność w korzystaniu z mobilnych mediów i aplikacji.

Ciekawsze jednak są dane dotyczące wzrostu liczby urządzeń w okresie kwiecień 2009 - kwiecień 2010. Okazuje się, że iPhone zanotował wzrost o 161%, co jest wynikiem wyższym niż w przypadku urządzeń RIM, Symbian i in. Liderem jest jednak Android, który notuje wzrost o... 2429%. To bardzo obiecujący wynik.

>>> Czytaj: Apple zarobiła już 2 mld USD na iPadzie?

Nowości Apple nie zbierają wyłącznie dobrych recenzji. Z nowego systemu iPhone OS 4 mogą skorzystać także użytkownicy starszych wersji iPhone (3G, 3GS). Pojawiają się jednak skargi na to, iż system po zaktualizowaniu działa na tych urządzeniach bardzo wolno. Głosy niezadowolenia da się zobaczyć choćby na Twitterze.

Poza tym nowego cienkiego iPhone'a trzeba umieć trzymać (sic!). Jak wiadomo, urządzenie to ma metalową obwódkę, która pełni rolę anten odpowiedzialnych za Wi-Fi, Bluetooth, GPS, UMTS oraz GSM. Według doniesień użytkowników zasięg w urządzeniu spada, kiedy uchwycimy iPhone'a w niewłaściwy sposób.

Jak trzymać iPhone'a? Odpowiednią instrukcję znajdziemy w serwisie Gizmodo, który opublikował też filmy obrazujące problemy z zasięgiem. Inne serwisy również potwierdziły, że niewłaściwy chwyt może zaszkodzić. Są też inne doniesienia o wadach urządzenia, takich jak zażółcanie jednego z rogów ekranu oraz ogólna wrażliwość smartfonu na uszkodzenia mechaniczne.

To jednak nie powinno przeszkodzić iPhone 4 w zdobywaniu użytkowników, wśród których będzie osoba szczególna. Prezydent Rosji nie musiał stać w kolejce, bo dostał telefon od samego Steve'a Jobsa. Jak podaje agencja RIA Nowosti, nastąpiło to w czasie wizyty Miedwiediewa w Dolinie Krzemowej, w czasie której odwiedził on także amerykańskie biuro rosyjskiej wyszukiwarki Yandex (zob. Medvedev becomes first iPhone 4 owner in Russia) oraz zamieścił swój pierwszy wpis na Twitterze.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.