Internetowy robak może głośno piszczeć

29-07-2008, 12:07

Większość dzisiejszych szkodników to ciche narzędzia do kradzieży, ale są jeszcze cyberprzestępcy z fantazją. Dowodem na to może być Wyluzowana Świnka oraz Niechciany Zwiastun Apokalipsy - jedne z najciekawszych wirusów, jakie pojawiły się w pierwszej połowie 2008 r.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Ranking najbardziej charakterystycznych wirusów tworzyła już firma Kaspersky Lab wyróżniając np. wirusy o najmniejszych i największych rozmiarach. Teraz podobną listę ciekawych szkodników postanowiła opracować Panda Security.

Za najstraszniejsze wirusy uznano MalwareProtector2008 oraz AdvancedXpFixer.Te dwa złośliwe kody zapełniają komputery ofiar wirtualnymi karaluchami dosłownie zżerającymi pulpit. Wirus ma za zadanie przekonać użytkownika, że jego komputer został zainfekowany (co niekoniecznie musi być prawdą), a tym samym, że musi zaopatrzyć się w rozwiązania bezpieczeństwa reklamowane przez dany adware.

"Najczystszy" według Pandy szkodnik to Tixcet.A. Robak ten wprost lubuje się w czyszczeniu dysków twardych.

Najbardziej wyróżniającym się porywaczem został PGPCoder.E. Jest to nowy przykład ransomware (ang. ransom – okup), który szyfruje dane użytkownika i żąda okupu za odszyfrowanie. Szkodnik ten doskonale obrazuje, jak szybko przestępstwa w Sieci upodabniają się do tych w prawdziwym świecie.

Wirus najlepiej poinformowany to Romeo.C. Szkodnik ten wyświetla najświeższe wiadomości, w tym samym czasie działając na szkodę użytkownika. Może nawet niektóre ofiary były pod wrażeniem programu, który tak skrupulatnie donosił o najnowszych wydarzeniach.

Najlepsi oszuści to Manclick.A, Manclick.B i Manclick.C. Wszystkie z tych szkodników podają się za inne programy, by przekonać potencjalne ofiary, że instalują bezpieczny program, a nie złośliwy kod. Dodatkowo użytkownicy są przekierowywani na fałszywe strony bankowości internetowej, gdzie malware przechwytuje ich poufne informacje, wykorzystywane potem do fałszerstw internetowych.

Niechciany Zwiastun Apokalipsy to robak RenameLoi.A. Po uruchomieniu wydaje on irytujący sygnał dźwiękowy i wyświetla wiadomość o Antychryście i Sądnym Dniu. Może powodować duże problemy z systemem operacyjnym.

Miano wyluzowanej świnki przypadło natomiast robakowi MSNWorm.EI. Po uruchomieniu przez użytkownika pliku ze złośliwym kodem robak wyświetla zdjęcie umalowanej świni w biżuterii oraz okularach przeciwsłonecznych.

Najgłośniejszy robak to BeepBeep.A. Lubi zwracać na siebie uwagę, więc przy każdej próbie dostępu do folderu Windows lub System emituje cykl irytujących sygnałów dźwiękowych. Dodatkowo uszkadza niektóre funkcje menu Start, a także samodzielnie się replikuje.


Następny artykuł » zamknij

Źródło: Panda Software


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać














Tematy pokrewne:  

tag zagrożeniatag wirusytag robakitag Panda Software
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.