Internet Group: wniosek o upadłość układową

20-08-2010, 12:32

Wczoraj (19 sierpnia) zarząd spółki Internet Group złożył w Sądzie Sądzie Rejonowym w Warszawie wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu. Spółki zależne Internet Group działają w niezmienionym trybie.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Po wypowiedzeniu 5 sierpnia przez BRE Bank SA umowy kredytowej, Zarząd Internet Group S.A był zobligowany do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości spółki z możliwością zawarcia układu. W tym czasie prowadzono rozmowy z przedstawicielami Banku, których celem było ustalenie scenariuszy rozwiązania sytuacji.

Zarówno wypowiedzenie umów, jak też złożenie dzisiejszego wniosku nie wpływają na działalność operacyjną spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Internet Group ani na ich warunki współpracy z klientami i kontrahentami.

- Mam jednak przekonanie, mocno umotywowane atmosferą, w jakiej w ostatnich dniach, toczyły się nasze rozmowy z przedstawicielami Banku, że będziemy w stanie wspólnie wypracować taką formę układu, który zapewni rozwój Internet Group i jej spółek zależnych i umożliwi pełne zaspokojenie Banku. Wierzę, że zmiana nastawienia Banku oraz intensywność rozmów, które wreszcie nabrały oczekiwanego przez nas tempa, utrzyma się i wspólnie doprowadzimy do korzystnych rozstrzygnięć – mówi Jan Ryszard Wojciechowski, Prezes Zarządu Internet Group.

Dyrektor Departamentu Finansowania Strukturalnego i Mezzanine BRE Bank SA. potwierdził, że można mieć nadzieję na propozycję układową, która będzie korzystna dla wszystkich stron i umożliwi spłatę całości zobowiązań Internet Group. Możliwe jest zawarcie porozumienia nawet przed ogłoszeniem wyroku przez Sąd.

>>> Czytaj: Wkrótce założysz spółkę z o.o. przez internet?


Źródło: Internet Group


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.