Google zapewnia - układ z Apple stabilny

16-02-2010, 06:55

Lider rynku wyszukiwarek zapewnia, że nie ma żadnego zagrożenia, by Bing zastąpił Google w telefonach firmy Apple.

W zeszłym miesiącu pojawiły się pogłoski o rzekomej zmianie domyślnej wyszukiwarki w telefonach firmy Apple. Google miałaby zostać zastąpiona przez Binga Microsoftu. Głównym powodem takiego posunięcia miałaby być chęć niedopuszczenia, by firma z Mountain View rozwinęła skrzydła na szybko rosnącym rynku smartfonów. Apple dokonała niedawno zakupu firmy Quattro Wireless, zajmującej się reklamą w telefonach komórkowych, a twórcom aplikacji zasugerowała, żeby nie wykorzystywali funkcji lokalizacji użytkowników telefonów komórkowych.

>> Czytaj więcej: Apple zamieni Google na Bing?

:[SODNA]:Przedstawiciele potentata na rynku wyszukiwarek zapewnili podczas Mobile World Congress w Barcelonie, że współpraca z Apple jest stabilna i nic nie zapowiada zmian - podaje agencja Reuters. Vic Gundotra, szef inżynierów w Google, zapytany jednak o możliwość wkroczenia wyszukiwarki Microsoftu do iPhone'ów, odmówił komentarza.

Nie wiadomo także, kiedy na rynku pojawi się Nexus Two, przeznaczony tym razem dla klientów biznesowych. Gundotra powiedział, że nie została podjęta jeszcze ostateczna decyzja odnośnie tego, ile telefonów stworzy Google i kto je wyprodukuje. Pierwszy model powstał we współpracy z tajwańską firmą HTC.

>> Czytaj także: Nexus One - "superfon" od Google 


Następny artykuł » zamknij

Spis rolny przez internet

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy