Google: Patenty Motoroli nadal będą dostępne

09-02-2012, 06:47

Takie zobowiązanie ma złożyć amerykańska firma do Europejskiego Instytutu Standardów Telekomunikacyjnych.

Gdy w sierpniu zeszłego roku Google ogłosiło przejęcie Motoroli Mobility, prawie natychmiast pojawiły się pytania odnośnie tego, jak to wpłynie na współpracę amerykańskiego giganta z innymi producentami telefonów komórkowych w zakresie dystrybucji i aktualizacji systemu Android. Dotyczyło to zwłaszcza azjatyckich producentów - Samsunga Electronics czy HTC, które swój sukces zawdzięczają w sporej mierze właśnie Androidowi. Sama firma zapewnia jednak, że nie ma powodów do obaw.

Czytaj także: Przejęcie Motoroli: Nokia ostrzega

Podobnie sprawa ma się z patentami, które Google przejmie razem z Motorolą. Agencja Reuters informuje jednak, powołując się na źródło bliskie sprawie, że firma z Mountain View złoży zobowiązanie do dalszego udostępniania nabytych patentów na rozsądnych warunkach i za stosowną opłatą. Ma się ono znaleźć w piśmie, które ma zostać wysłane do Europejskiego Instytutu Standardów Telekomunikacyjnych (ETSI), skupiającego firmy z 62 krajów i trzymającego pieczę nad globalnymi standardami telekomunikacyjnymi.

ETSI oczekuje bowiem od swoich członków udostępniania innym przedsiębiorstwom swoich patentów, oczywiście na określonych warunkach i nie za darmo. Ma to kluczowe znaczenie w kwestii utrzymania spójności standardów w skali globalnej, powinno też ułatwić innowacyjność, dzięki której możliwe jest świadczenie usług o wyższym standardzie i po niższej cenie.

Wciąż oczekiwana jest zgoda regulatorów na przejęcie Motoroli Mobility. Na razie zgodzili się na to jej inwestorzy.

Czytaj także: Motorola Mobility: Strata się pogłębia


Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag przejęciatag patentytag Motorola Mobilitytag Googletag ETSI
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy