GG.pl otwiera się na deweloperów

19-07-2010, 12:52

Twórcy aplikacji internetowych mogą zgłaszać projekty do GG.pl i testować API serwisu za pomocą nowej strony rozwoj.gg.pl. Obecnie trwa faza testów otwartego API, a docelowo serwis ma być centrum deweloperskim usług GG Network.

Serwis rozwoj.gg.pl poświęcony jest udostępnianiu użytkownikom API. Dzięki włączeniu społeczności deweloperów, programistów serwis GG.pl oraz inne usługi sieci GG Network będą mogły rozwijać się, oferując liczne dodatki, gry, aplikacje i zabawy.

Aby testować API GG.pl, po zalogowaniu się na stronie rozwoj.gg.pl należy wypełnić i wysłać elektronicznie krótki formularz zgłoszeniowy o utworzenie aplikacji zewnętrznej. W tej chwili jest to tylko zgłoszenie, bez uzyskania klucza autoryzującego. Aplikacje będą autoryzowane przez producenta, co ma zapewnić wysoką prywatność użytkowników i bezpieczeństwo integracji tworzonych aplikacji z usługami GG Network.

>>> Czytaj: GG.pl stawia na prywatność w komunikacji i reklamy w stylu Facebooka

W ramach nowego serwisu udostępniono też dokumentację API Blipa i Botów. BlipAPI umożliwia dostęp do zasobów serwisu Blip.pl. BotAPI umożliwia stworzenie własnego bota Gadu-Gadu w celu oferowania funkcji informacyjnych dla własnej grupy użytkowników.

Oprócz formularza zgłoszenia aplikacji i dokumentacji API ważną częścią serwisu rozwoj.gg.pl jest blog, gdzie pisać będą developerzy dla developerów. Ma to być miejsce wymiany doświadczeń i pomysłów.

- Od ponad 2 lat udostępniamy kilka różnych API dla developerów pozwalając na integrację własnych rozwiązań z usługami GG Network - czytamy w najnowszym wpisie na blogu rozwoj.gg.pl - W związku z powstaniem nowej platformy społecznościowej GG.pl odświeżamy serwis dla deweloperów. Chcemy, aby było to miejsce skupiające informacje o wszystkich możliwych sposobach integracji usług GG Network z aplikacjami zewnętrznymi.

>>> Czytaj: Kolejne nowości w serwisie GG.pl


Źródło: GG Network
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930