Gemius: reklamy online w III kwartale 2011

18-10-2011, 19:33

Pomimo dużej nieufności co do wyświetlanych formatów, aż 77% członków grupy w wieku 55 i więcej lat w ostatnim półroczu kliknęło na jakąś reklamę online. Raport gemiusAdMonitor prezentuje, które branże generują najwięcej kampanii w internecie.

Jak wskazują wyniki gemiusAdMonitor, w trzecim kwartale 2011 r. najwięcej emisji kampanii online odnotowano w branży handlowej, telekomunikacyjnej oraz finansowej. Co więcej, jest to już kolejny kwartał, gdzie dla wymienionych branż odnotowano największą liczbę emisji.

Autorzy raportu przeanalizowali również, w których z branż kampanie online osiągają najwyższe średnie wyniki wskaźnika CTR (Click Through Ratio). W trzecim kwartale 2011 r. były to: "czas wolny" (1,72 proc.), "higiena i pielęgnacja" (1,2 proc.) oraz "żywność" (0,78 proc.), a więc branże kojarzące się z urlopem i wypoczynkiem. Tymczasem w II kwartale najwyższe wskaźniki CTR odnotowano w branżach "podróże i turystyka, hotele i restauracje" (0,71 proc.), "higiena i pielęgnacja" (0,71 proc.) oraz "żywność" (0,68 proc.).

Czytaj też: AdWords Express - ukłon Google w stronę małych firm (wideo)

Co ważne, starsi użytkownicy internetu mają większą skłonność do klikania w reklamy. Jak informuje firma CrowdScience, tendencja do kliknięcia w reklamę rośnie wraz z wiekiem użytkowników – podczas gdy 77% internautów z grupy wiekowej 55+ w ostatnim półroczu kliknęło na jakąś reklamę online, odsetek ten w grupie wiekowej 15-24 lata wyniósł już tylko 58%. Tymczasem to właśnie grupa wiekowa 25-44 lata prowadzi w kwestii akcji post-view, bo aż ponad trzy czwarte użytkowników w tym wieku w trakcie ostatnich 6 miesięcy po obejrzeniu reklamy produktu szukało go w internecie lub zdecydowało się na jego kupno.

Dlaczego klikamy? Być może problem tkwi w braku świadomości użytkowników, którzy nie potrafią odróżnić treści opublikowanych na stronie od zwykłej reklamy.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy