Tatuaże przestały być tematem tabu i elementem wyglądu kojarzącym się z marginesem społecznym. Coraz częściej z dumą prezentują je nie tylko gwiazdy rocka, ale też autorytety społeczne i osoby wykonujące „poważne” zawody, ludzie w różnym wieku.
Tatuaż to świetny sposób na wyrażenie siebie, ale też po prostu pomysł na ozdobienie ciała bez dorabiania do tego głębszej ideologii. Chcąc zdecydować się na pierwszy tatuaż, stajemy przed dylematem – gdzie go zrobić i jak wybrać najlepsze studio tatuażu? Pod uwagę trzeba wziąć kilka zmiennych.
Utarło się przekonanie, że im więcej płaci się za tatuaż, tym lepszej jakości on będzie. I w dużej mierze to prawda. Nie ma nic gorszego niż bohomaz, który nie przypomina niczego, albo poważna sentencja z błędem ortograficznym. Co prawda można później pójść do dobrego studia tatuażu, zapłacić kilkaset złotych więcej i zrobić zgrabny cover, ale po co? Decydując się na taką ozdobę ciała, trzeba pamiętać, że to na całe życie. Na tatuażu nie oszczędzamy. Niewielkie wzory to koszt sięgający nawet 500 zł. Jednakże trzeba spodziewać się większych wydatków w zależności od rozmiaru tatuażu i czasu, jaki trzeba poświęcić na jego wykonanie. Na cenę składa się mnóstwo elementów: od talentu tatuażysty i jego czasu, poprzez miejsce, w którym pracuje, jego wyposażenie, aż po środki higieniczne. Duże znaczenie ma fakt, że tatuażysta posiada własny salon i profesjonalny sprzęt. To prowadzi do kolejnej kwestii, na jaką należy zwrócić uwagę.
Każdy zabieg, który odbywa się z naruszaniem skóry, wymaga nieskazitelnej higieny. Trudno takiej oczekiwać po koledze z bloku, który dziara znajomych na krześle w swojej kawalerce, gdzie jednocześnie się śpi, je i żyje. Cały sprzęt po każdym kliencie powinien zostać dokładnie oczyszczony i zdezynfekowany. W przeciwnym razie łatwo zarazić się chociażby wirusowym zapaleniem wątroby lub inną, równie „przyjemną” chorobą. Jeśli jesteśmy już umówieni i przychodzimy do salonu, a tam już na pierwszy rzut oka wszystko urąga podstawowym zasadom higieny, lepiej grzecznie podziękować. Jako klienci musimy także zadbać o własną higienę. Po wykonaniu tatuażu trzeba dać mu czas na wygojenie. Unikamy kąpieli w morzu, jeziorach, rzekach czy basenie. I nie dajemy macać naruszonej skóry każdemu, kto ma na to ochotę.
Tatuażysta wykonuje artystyczny zawód, co oznacza, że choć prawdopodobnie jest w stanie narysować wszystko, to w jednych tematach będzie czuł się lepiej, a w innych gorzej. Dlatego na początek warto przejrzeć galerie i portfolia różnych tatuażystów. Rysunek na ciele będzie pamiątką na całe życie, ale to klient decyduje, co chce na nim mieć. Wyobrażenie o wybranym wzorze i efekcie musi iść w parze z talentem artysty. Jeśli w jego galerii znajdują się same czaszki i szkielety, a nam marzą się motywy roślinne, być może warto poszukać kogoś, kto specjalizuje się właśnie w takiej tematyce. Niektóre salony tatuażu zatrudniają różnych artystów. Świetnym przykładem jest choćby IroInk. Wtedy mamy większe pole manewru, bo znajdzie się zarówno ktoś, kto bezbłędnie wykona łacińską sentencję, jak i ktoś, kto zrobi tatuaż w stylu tradycyjnym. Można udać się z własnym wzorem albo opowiedzieć o pomyśle, ale zaprojektowanie wzoru zostawić tatuażyście.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|