Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Folia stretch to niepozorne, ale bardzo wszechstronne i uniwersalne narzędzie. Istnieje wiele powodów, dla których ten produkt stanowi stałe wyposażenie nowoczesnych sklepów, magazynów oraz zaawansowanych placów budowy. Jakie są wszystkie korzyści zastosowania niezawodnej folii typu stretch?

Folia stretch przydatna w każdym magazynie

Zabezpieczenie towarów

Pierwsza właściwość skupia się właśnie na aspektach ochrony produktów. Folia stretch jest świetnym narzędziem do pakowania poszczególnych jednostek, ale sprawdzi się także w trakcie procesu kompletacji.

Folia zabezpiecza przesyłkę przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale również szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, w tym przed kurzem, brudem, deszczem oraz panującą wilgocią. W konsekwencji jest to bardzo istotny element asekuracji w łańcuchu dostaw.

Paletyzacja

Kolejnym zadaniem folii stretch jest niezawodna i stabilna paletyzacja towarów. Dzięki temu, jednostka ładunkowa w postaci palety jest trwała i stateczna, co eliminuje ryzyko przemieszczania się pojedynczych paczek, a nawet przechylenia całej bryły.

Taka troska o asekurację wpływa również na komfort samych pracowników hali magazynowej lub produkcyjnej. Właściwie zabezpieczona paleta zmniejsza ryzyko groźnych incydentów oraz wypadków z udziałem zatrudnionych.

Warto podkreślić, że wszelkiego rodzaju deformacje palet bardzo często są powodem reklamacji, a wręcz odmowy przyjęcia towaru ze strony klientów. Profesjonalna folia stretch zapobiega zatem takim sytuacjom, dbając o reputację i finanse dostawcy.

Przeciwdziałanie kradzieży

Dodatkowo, wytrzymała folia stretch jest świetną formą prewencji wobec występujących prób kradzieży. Zintegrowana jednostka ładunkowa utrudnia dostęp do poszczególnych obiektów, odstraszając potencjalnych złodziei.

Optymalizacja powierzchni

Praca w magazynie wymaga ciągłej optymalizacji dostępnej przestrzeni tak, aby zachować ciągłość i płynność realizowanych zadań. Folia stretch zagwarantuje efektywność także w tym przypadku!

Wyposażenie umożliwia bowiem minimalizowanie zajmowanej strefy, kompletację drobnicy i świetne zorganizowanie wolnych obszarów. W konsekwencji, folia stretch przyczynia się do pełnego wykorzystania potencjału każdej hali logistycznej.

Uniwersalność 

Ostatnim argumentem przemawiającym na korzyść folii jest wielofunkcyjność. Prostota i skuteczność stosowania opisywanego dzisiaj produktu przekłada się bowiem na wydajność pracy.

Folia typu stretch znacznie przyspiesza całą procedurę wysyłki zamówienia. Wyposażenie z łatwością dostosowuje się bowiem do różnych form i gabarytów palet. 

 

Foto: Adobe Stock, treść: materiał partnera


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *