Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Brodziki liniowe podpłytkowe: Innowacyjne rozwiązanie dla minimalistycznych łazienek

27-03-2024, 08:25

W projektowaniu wnętrz prym zaczynają wieść przede wszystkim minimalistyczne wnętrza – to właśnie one cieszą się największą popularnością wśród osób, które robią remont lub urządzają nowe mieszkanie od zera. Ten styl dąży nie tylko do osiągnięcia estetycznej prostoty, ale i wysokiej funkcjonalności przestrzeni. Wybór mebli i urządzeń do pomieszczeń, takich jak łazienka, jest zatem kluczowy. Wiele osób często sięga po innowacyjne rozwiązania, do których zaliczają się również brodziki liniowe pod prysznic. Jak działa i z jakich elementów składa się ten sprzęt? Czy nowoczesny design to jego jedyna zaleta? Sprawdź, dlaczego warto zamontować brodzik liniowy pod prysznic w swojej łazience!

Brodziki liniowe podpłytkowe: Innowacyjne rozwiązanie dla minimalistycznych łazienek

Brodziki liniowe podpłytkowe – co to jest i jak działa?

Brodziki liniowe podpłytkowe są specjalnym typem brodzika, w przeciwieństwie do tradycyjnych modeli zostały wyposażone w odpływ liniowy. Tym, co je wyróżnia, jest sposób montażu. Urządzenie instaluje się na jednym poziomie z podłogą, tworząc spójną przestrzeń i gładką, pozbawioną progów posadzkę. Dzięki zintegrowanej płycie spadkowej woda jest skutecznie odprowadzana. Fabryczne uszczelnienie oraz prosty montaż sprawiają, że brodzik liniowy uznaje się za łatwy do zainstalowania.

Budowa i zastosowanie brodzików liniowych

Brodziki liniowe podpłytkowe składają się ze wspomnianej już maty uszczelniającej, odpływu liniowego oraz syfonu. Zestaw obejmuje również wyjmowaną kratkę maskującą. Ze względu na swoją konstrukcję, stosunkowo prosty montaż i wysoką funkcjonalność świetnie sprawdzają się w wielu przestrzeniach i sytuacjach. Można je zainstalować w łazienkach urządzonych w nowoczesnym, np. skandynawskim stylu. Biorąc pod uwagę brak progów, brodziki stanowią bezpieczne rozwiązanie, jeśli jednym z domowników jest np. osoba starsza lub dziecko.

Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę, wybierając brodzik liniowy do łazienki?

Przed zakupem i montażem należy zwrócić uwagę na kilka istotnych z perspektywy estetyki i funkcjonalności aspektów. W przypadku projektowania pomieszczenia od zera jest odrobinę łatwiej, ale jeśli planujesz wstawić brodzik liniowy w ramach remontu, pamiętaj, że może ograniczać Cię przestrzeń. Wybierając konkretny model, kieruj się przede wszystkim rozmiarem – rekomenduje się, aby jego szerokość była mniejsza od kabiny prysznicowej o 10 cm. Kolejnym parametrem, który koniecznie musisz uwzględnić, jest przepustowość odpływu, tak aby mieć pewność, że woda będzie skutecznie odprowadzana, a jej nadmiar nie zaleje łazienki. Częstym ograniczeniem jest budżet, ale dysponując odpowiednimi środkami, warto stawiać na najwyższej klasy materiały, takie jak stal nierdzewna.

Korzyści z montażu brodzika liniowego pod prysznic

Istnieje mnóstwo powodów, dla których warto zdecydować się na wybór i montaż brodzików liniowych pod prysznic. Jak już zostało to podkreślone wcześniej – opisywane rozwiązanie jest innowacyjne z punktu widzenia funkcjonalności oraz przynosi wiele walorów estetycznych, doskonale wpisując się w minimalistyczny nurt aranżacji wnętrz. W konsekwencji łazienka staje się spójną przestrzenią, w której spędzanie czasu i branie prysznica staje się przyjemnością. Uproszczona konstrukcja brodzika czyni go łatwiejszym do czyszczenia niż w przypadku tradycyjnych kratek czy odpływów. Docenić należy równocześnie brak wysokiego progu – w bezpieczny sposób do kabiny mogą wchodzić wówczas osoby, których sprawność z różnych powodów jest ograniczona. Warto podkreślić, że choć montaż brodzików liniowych podpłytkowych wydaje się prosty, to w przypadku wszelkich wątpliwości warto zasięgnąć rady i pomocy specjalistów.

Foto: Canva Pro, treść: materiał partnera


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *