Firefox i Internet Explorer ściągają z Chrome?

06-05-2009, 17:45

Izolację kart w swoich przeglądarkach planują wprowadzić deweloperzy Firefoksa oraz Internet Explorera. Pozwoli to na zwiększenie stabilności programów oraz - prawdopodobnie - szybsze działanie.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Wiele kart, jeden proces

Współczesne przeglądarki umożliwiają otwieranie wielu stron internetowych w jednym oknie. Służą do tego tzw. karty. Obecnie, w przypadku gdy zawartość jednej z nich spowoduje wystąpienie błędu, zamykana jest cała przeglądarka, a wraz z nią wszystkie otwarte strony.

Takie rozwiązanie może wywołać irytację u użytkownika, gdyż może on stracić owoce swojej pracy. Przykładowo, w jednej karcie otwarta jest aplikacja do obsługi e-mail z przygotowaną wiadomością do wysyłki. W kolejnej otwierana jest strona, która powoduje błąd w przeglądarce, w efekcie czego zamykane są wszystkie karty. Najczęściej w takim przypadku nie da się odzyskać napisanej wcześniej wiadomości, której użytkownik nie zdążył wysłać "na czas".

Jedna karta, jeden proces

Aby uniknąć takich sytuacji, w przeglądarkach Firefox oraz Internet Explorer każdej karcie będzie przypisywany odrębny proces (obecnie jeden proces odpowiada za obsługę wszystkich kart). Pozwoli to, w razie wystąpienia błędu, na zamknięcie tylko "złośliwej" karty.

W przypadku Firefoksa ciężko jest podać konkretną datę wprowadzenia funkcjonalności, gdyż deweloperzy tej przeglądarki jak dotąd jej nie ustalili. Natomiast Microsoft na blogu IE zapowiedział, że przydzielenie jednego procesu do jednej, konkretnej karty zostanie wprowadzone w nowej wersji Internet Explorer 8. "Odnowiony" IE8 ma mieć premierę razem z nowym systemem Windows 7.

Zdaniem deweloperów Firefoksa takie rozwiązanie pozwoli nie tylko na zwiększenie stabilności aplikacji, ale także przyspieszenie jej działania (szczególnie w przypadku procesorów wielordzeniowych).

Co ciekawe, Chrome - stosunkowo młoda przeglądarka internetowa firmy Google - już od dłuższego czasu posiada opisywaną funkcjonalność.


Następny artykuł » zamknij

120 Mbps w UPC Polska


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.