Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Przeglądarka Google ma już 10 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie - chwali się producent. Co ciekawe, po zaledwie 100 dniach publicznych testów Google Chrome pojawiła się dziś w pełnej wersji, pozbawionej etykiety "beta".

Okres publicznych testów trwał, jak na produkty i usługi Google, bardzo krótko - tylko 100 dni. Programiści kalifornijskiej firmy zdecydowali, że po wprowadzanych przez ponad 3 miesiące poprawkach przeglądarka Google jest już na tyle stabilna i wydajna, że może być prezentowana jako pełna wersja.

Google, pracując nad przeglądarką Chrome, skupiał się głównie na tym, aby umożliwiała ona internautom szybsze, łatwiejsze i stabilniejsze surfowanie po sieci - wyjaśniają przedstawiciele producenta. Jest ona zaprojektowana pod kątem sprawnego wyświetlania multimedialnych treści na stronach oraz narzędzi do współpracy online.

Od premiery Google Chrome we wrześniu br. firma wprowadziła ulepszenia w kilku kluczowych obszarach, uwzględniając m.in.:

  • stabilność i wydajność, głównie w trakcie przeglądania materiałów audio i wideo, z którymi do tej pory wielu użytkowników przeglądarki miało poważne problemy,
  • szybkość uruchamiania w systemie Windows oraz szybsze ładowanie stron, dzięki ulepszeniom wprowadzonym do silnika V8 JavaScript,
  • sprawne i wydajne zarządzanie zakładkami oraz większą kontrolę nad prywatnością użytkownika tej przeglądarki.

Pomimo usunięcia etykiety "beta" dynamika prac nad rozwojem Google Chrome nie zmniejszy się - zapewniają przedstawiciele producenta. Google planuje dodanie w swojej przeglądarce wielu nowych funkcji i usprawnień, w tym platformy rozszerzeń oraz wsparcia dla systemów Mac i Linux.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Google