Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Fałszywe rabaty do McDonald's plagą w sieci

08-09-2010, 20:22

Firma McDonald's zaprzecza, jakoby oferowała kupony rabatowe o wartości 50 zł lub innej do wykorzystania w sieci restauracji. Na portalach społecznościowych pojawiają się liczne oferty, które prawdopodobnie służą tworzeniu bazy danych użytkowników.

Od jakiegoś czasu na stronie głównej McDonald’s Polska widnieje ostrzeżenie o nieuczciwych internautach, którzy oferują bony do restauracji. „Najczęstszym warunkiem ma być wysłanie SMS-a pod wskazany numer” – czytamy na stronie firmy. Według Elizy Kazubek, rzecznika prasowego McDonald’s Polska, takie praktyki służą tylko i wyłącznie zbieraniu informacji, pieniędzy lub danych dostępowych.

>> Czytaj też: Fałszywe powiadomienia najpopularniejszym rodzajem spamu

Sonda
Nabrałeś/łaś się na fałszywe bony w sieci?
  • Tak
  • Nie
  • Nie zwracam na to uwagi
wyniki  komentarze

Problem sięga początków 2010 roku, gdy powstała specjalna strona internetowa o nazwie mcdonalds-bon.pl, gdzie oferowano bony i sugerowano „unikalny link”. Przedstawiano także liczbę znajomych, których udało nam się zgromadzić, a stronę podpisano jako oficjalną witrynę McDonald’s Polska. Właścicielowi chodziło tylko i wyłącznie o zysk z wyświetlanych reklam na stronie.

Komunikat McDonald's na stronie głównej
fot. - Komunikat McDonald's na stronie głównej
Wyślij ten link do 20 osób, które znasz, a otrzymasz bon o wartości 50 zł do McDonald’s” – tak najczęściej brzmi anons. Z reguły nieuczciwi internauci wysyłają takie informację drogą e-mailową lub za pośrednictwem portali społecznościowych i mikroblogów. Okazuje się, że problem dotyczy także restauracji KFC.

- Otrzymaliśmy kilka sygnałów od naszych gości o fałszywych bonach rabatowych. Umieściliśmy informację na stronie w trosce o naszych gości – tłumaczy Eliza Kazubek. Nasi prawnicy zajmują się już tą sprawą – dodaje. Nie wiadomo, ile osób nabrało się na bony rozsyłane za pomocą portali społecznościowych i e-maili.

>> Czytaj też: Fałszywe GG to "wierzchołek międzynarodowego oszustwa"

Internauci oferują także Bonifikarty - karty pracownicze ze zniżką do McDonald's - i książeczki rabatowe na aukcjach internetowych. Choć na Bonifikarcie widnieje informacja o zakazie sprzedaży, na aukcjach oferowane są najczęściej białe koperty z gratisem, którym jest karta. W ten sposób nikt nie łamie regulaminu Allegro, a firma McDonald's nic nie może z tym zrobić.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: DI24.pl